Senioři nafotili filmový kalendář. Marylin Monroe nebo Tom Cruise v jejich podání sbírají peníze na charitu

Obrázek: spiritwood-seniori-kalendar-small

Klienti domova pro seniory Spiritwood Assistent Living ve státě Washington už dva roky vytvářejí pomocí svých fotografií repliky ikonických plakátů ke známým filmům. Nápad se zrodil v roce 2018 v hlavě Jennifer Angell, obchodní ředitelky. Jejím přáním bylo zkombinovat aktivity pro obyvatele domova s něčím užitečným, jako například finanční sbírkou pro potřebné. A tak přišla s nápadem na originální kalendář. „Má šefová řekla, že je to skvělý nápad a je to to nejlepší, co jsme tu kdy měli,“ říká s radostí Jennifer Angell.

spiritwood seniori kalendar 1

„Dva roky jsme převlékali seniory za hollywoodské filmové hvězdy. Village Concepts, rodinná firma vlastnící náš domov nám pak zařídila kalendáře,“ prozradila GNN. „Fotila jsem každého seniora a seniorku po nalíčení, učesání i převlečení. Nejlepší na tom je, že z prodeje našich kalendářů jde každý dolar na organizaci Alzheimer's Association.“

spiritwood seniori kalendar 2

Vytvoření prvního kalendáře trvalo čtyři měsíce. „Sem tam jsem udělala fotku a poté ji ukázala ostatním během oběda. Lidé si prohlíželi fotku a vyobrazený senior se pak oblékl do kostýmu a procházel se v něm po jídelně. Byla to pro všechny spousta legrace,“ líčí Angell.

spiritwood seniori kalendar 4

Jack Guptil, 83letý klient domova pro seniory, si v kalendáři „zahrál“ Bratry Bluesovy. „Když mě Jennifer požádala, abych se stal součástí kalendáře, nechtěl jsem, aby mě s tím obtěžovala. Ale když jsem potom viděl, kolik legrace si u toho ostatní užili, řekl jsem, že tohle jsem já – Elwood z Bratrů Bluesových,“ svěřil se.

spiritwood seniori kalendar 6

Když Alzheimer's Association nabídla kalendáře v roce 2018 poprvé k prodeji, vydělala 1,5 tisíce dolarů. Nyní už se chystá kalendář na rok 2021. „Budou to ikonické postavy popkultury jako Sonny a Cher, Willie Nelson nebo Andy Warhol a také významné osobnosti historie jako Winston Churchill a Eleanor Roosevelt,“ prozrazuje Angell. Podle jejích slov přináší každoroční kalendář mnoho radosti nejen klientům domova, ale také jejich rodinám. „Mají ze sebe dobrý pocit a cítí se výjimečně, že se podílejí na vybírání peněz na tak důležitou věc,“ uvedla výkonná ředitelka domova pro seniory Spiritwood Michelle Strazis.

spiritwood seniori kalendar 7

Kalendář je již několikátým počinem Jennifer Angell. „Jen se snažím vymýšlet i věci s přesahem a dělat různé věci. Pro Alzheimer's Association bych chtěla vybrat co nejvíce peněz. A navíc je to zábava pro seniory, nechci, aby se nudili,“ dodává.

spiritwood seniori kalendar 3

Foto: Jennifer Angell