Sněhová bouře v USA přinesla kromě tragických událostí také lidskost. Žena zachránila omrzlému seniorovi život

Obrázek: snehova-boure-new

Během vánočních svátků zasáhly téměř celé území Spojených států mrazy a sníh. Přívaly sněhu uvěznily obyvatele amerických států s výjimkou západního pobřeží v autech i domech. Někteří lidé zůstali uvízlí v autech i tři dny a desítky lidí následky extrémního počasí nepřežily. Ve dnech, kdy lidé ztráceli své blízké a čelili silným mrazům i přívalům sněhu, se projevila také nesmírná lidskost.

Senior s omrzlinami

Silný ledový vítr doprovázený silným sněžením, zvaný blizard, zasáhl obrovskou silou město Buffalo ležící na západě státu New York. Právě tam se během bouře vydal ven 64letý mentálně hendikepovaný Joey White. Pravděpodobně se chtěl dostat do místního divadla, kde dříve pracoval jako správce. Nalezen byl ve sněhové závěji asi 7 minut jízdy od divadla, před domem Sha'Kyry Aughtry, kde naříkal bolestí. Seniora, který utrpěl vážné omrzliny, si žena vzala domů. Oblečení z něj svlékala za pomocí fénu, protože bylo mrazem přilepené k tělu. K ruce měl přimrzlou tašku z obchodu a kůži měl pokrytou puchýři. Kvůli zuřící bouři se k Joeymu nemohl dostat žádný lékař ani jeho sestra, jejíž číslo si k Sha'Kyřině překvapení pamatoval. Poté, co se o seniora celé hodiny neúnavně starala a poskytla mu veškerou péči, kterou mohla, nahrála na Facebook video, v němž zoufale prosila o pomoc. „Snažila jsem se být velmi citlivá a zachovat soukromí. Obvolala jsem snad všechny lidi na světě, a teď už prosím o pomoc kohokoli. Ten muž opravdu potřebuje lékařskou pomoc.“ Její prosbu vyslyšeli během chvíle lidé ze sousedství, kteří v doprovodu Sha'Kyry opatrně odnesli Joeyho do nemocnice. Tam se 64letý muž dodnes léčí a všichni doufají, že se z vážného stavu, v němž se nacházel, zotaví bez následků. Jisté je, že mu Sha'Kyra Aughtry zachránila život.

Obrázek: snehova-boure2

Vloupání do školy

Jay Withey, 27letý mechanik, se vloupal do školy v newyorském okrese Erie County, nejzasaženější oblasti, aby se ukryl před sněhovou vánicí. Vzápětí se však znovu vydal ven, aby našel další, kteří potřebují úkryt před extrémním počasím. Díky tomu se mu podařilo zachránit 24 lidí, kteří uvízli na silnici. Zaměstnancům školy dokonce zanechal omluvný vzkaz: „Moc se vám omlouvám, že jsem při vniknutí do školy rozbil okno a že jsem se vloupal do kuchyně. V pátek ve 20 hodin jsem uvízl na cestě a přespal s dalšími lidmi v autě. Jen jsem se snažil přežít. Stejně tak uvízlo i sedm starších lidí, kterým došlo palivo. Musel jsem to udělat, abych všechny zachránil a poskytnul jim střechu nad hlavou, jídlo a sociální zařízení,“ uvedl v dopise a na závěr všem popřál veselé Vánoce. Policie jeho čin ocenila. 

Počet obětí sněhové vánice dosud stále není konečný. Odborníci se navíc nyní obávají, že tající sníh přinese záplavy. 

Obrázek: snehovaboure-4