Mladý muž držel v letadle za ruku seniorku, aby se nebála. Dojemné fotky momentu obletěly svět

Obrázek: seniorka-letadlo-small

Američanka Megan Ashley cestovala toto léto ze San Diega do Nashvillu. Na palubě letadla si všimla 96leté ženy, která se mladému muži sedícímu vedle ní svěřovala, že letí navštívit svou rodinu, naposledy ale cestovala letadlem před 15 lety a nyní má strach. I když vedle seniorky seděla její dcera, byl to právě mladý muž, ke komu se obrátila, když se letadlo připravilo ke startu, nabíralo rychlost a začalo se odlepovat od země. „Poprosila ho, aby ji při startu držel za ruku a poté se ho chytila znovu, když letadlem hýbaly turbulence,“ vyprávěla svůj zážitek z letu Megan Ashley.

„Ten mladý gentleman ji ochotně vzal za ruku, nechal seniorku, aby se ho držela, a snažil se ji uklidnit. Klidně s ní mluvil a vysvětloval jí vše, co se zrovna dělo. Když si paní potřebovala dojít na toaletu, pomohl jí vstát ze sedadla a pak ji starostlivě sledoval, když procházela uličkou. Byl jejím andělem,“ dodala.

seniorka1

Laskavost cestujícího a jeho péče o seniorku pokračovala i po přistání v Nashvillu. Když z letadla vystoupili, mladík trval na tom, že jí vezme kufr a pomohl jí posadit se do vozíku. Když seniorka ztratila z dohledu svou dceru, s níž cestovala, čekal s ní muž až do chvíle, kdy se s dcerou opět sešla.

Megan Ashley se laskavost muže dotkla natolik, že během letu pořídila několik fotografií, jak se viditelně rozrušená seniorka drží muže a hledá u něj útěchu. Snímky pak zveřejnila na Facebooku. „Odcházela jsem z letiště dojatá k slzám. Byla jsem nesmírně vděčná za to, že jsou tu stále tak úžasní lidé jako tento muž. Smekám před vámi klobouk, pane, za vaše laskavé srdce a soucit, který jste projevil zcela neznámému člověku. Nikdy před tím jsem při cestování nebyla takhle dojatá,“ vzkázala Megan. Později se svěřila, že loni na podzim zemřela její babička, proto ji laskavost a zájem o ženu v pokročilém věku tolik zasáhla.

seniorka2

Meganiny fotky z letadla sdílely desetitisíce lidí a dostaly se také k onomu muži, který byl 96leté ženě během letu velkou oporou. Jmenuje se Ben Miller a podle svých slov prohodil se seniorkou několik zdvořilostních frází hned po nástupu do letadla, kdy se vedle ní a její dcery usadil. Ta se mu ihned svěřila, že neletěla již 15 let a zneklidňuje ji právě start letadla. „No a potom se zeptala, jestli ji budu držet za ruku. Tak jsem řekl, že samozřejmě,“ uvedl Ben Miller, který pracuje jako advokát v právnické firmě a shodou okolností se zabývá zanedbáváním péče v domovech pro seniory. Miller, který nevyužívá sociální sítě, byl zájmem, který fotky, na nichž drží seniorku za ruku, vyvolaly, nesmírně překvapen. „Přeju si, aby to, co jsem pro seniorku na palubě udělal, nebylo tak neobvyklé,“ dodal.

seniorka3

Megan, která tuto vlnu zájmu a sdílení vyvolala, se snaží najít také 96letou ženu jménem Virginia. Ví o ní jen několik málo informací, a tak s jejím hledáním pomáhají také média, která prosí své čtenáře, aby se jim v případě, že tuto dámu znají, ozvali.

Foto: FB Megan Ashley