Po transplantaci kostní dřeně si mohl přát cokoli. Rozhodl se pomáhat lidem bez domova

Obrázek: olagbeigim-abraham-main

Abrahamu Olagbegimu ze státu Mississippi bylo 12 let, když se dozvěděl, že bez transplantace kostní dřeně nemá naději. O rok později již byl po úspěšné transplantaci, docházel na intenzivní chemoterapii a jeho prognóza je velmi slibná. V průběhu boje s vážným krevním onemocněním byl vybrán za příjemce charitativní organizací Make a Wish, která plní sny vážně nemocným dětem. Abraham si však nepřál nic pro sebe, chtěl udělat radost druhým.

To také řekl své matce při jedné z mnoha cest z nemocnice domů. Svěřil se jí, že by po dobu jednoho roku, vždy jednou za měsíc, rád rozdával jídlo lidem bez domova. Jeho matka Miriam byla na svého syna velmi pyšná, stále si však říkala, zda by Abraham opravdu raději nechtěl něco pro sebe, například PlayStation. Když si však vzpomněla, jak s Abrahamem ještě před jeho diagnózou jako dobrovolníci rozdávali jídlo lidem bez domova, uvědomila si, že jeho rozhodnutí je opravdové. Také Abraham potvrdil, že se jen vrací k aktivitám, na které je zvyklý a které mu připadají důležité a smysluplné. „Je to obdivuhodný mladý muž, když ve chvíli, kdy by podporu potřeboval hlavně on, přemýšlí, jak se rozdat pro druhé,“ uvedla Linda Sermons z organizace Make a Wish. 

Obrázek: olagbeigim-abraham-1

Vždy třetí čtvrtek v měsíci pomáhá organizace Abrahamovi rozdat v parku Poindexter ve městě Jackson až 80 porcí jídla lidem bez domova. Od října uspořádal dvě takové akce s názvem Abrahamův stůl (Abraham´s Table), během kterých pomáhal potřebným. „Když si lidé bez domova přijdou pro jídlo, někteří z nich se vrátí, zazpívají nám a děkují. Je to skvělý pocit a hřeje nás u srdce. Moji rodiče mě vždy učili, že je požehnání být požehnáním pro druhé,“ řekl Abraham. 

Obrázek: olagbeigim-abraham-2

Charitativním činnostem by se chtěl věnovat i nadále a jeho matka je připravená mu v tom pomáhat. Abraham každý týden dochází na kontroly k lékaři a věří, že ho čeká dobrá budoucnost.

Foto: Archiv Make a Wish