K výročí dal přítelkyni desítky vlastnoručně vyrobených pilulek, aby ji podpořil v boji s úzkostmi

Obrázek: pilulky-lasky-small

Riley Rankin a Denisha Bracey z kanadské provincie Nové Skotsko jsou spolu dva roky. Denisha, která od 14 let žije s úzkostmi, k nimž se po několika letech přidaly i panické ataky, se hned na počátku jejich vztahu se svými potížemi Rileymu svěřila. „Je určitě dobré říct druhým, s čím se potýkáš dřív, než je vztah vážnější,“ myslí si Riley, který Denishinu upřímnost oceňuje. Jemu samotnému navíc byla diagnostikována úzkost, a tak oba chápou, čím si ten druhý prochází. „Jsme schopní si teď vzájemně pomoci,“ přidává Denisha.

pilulky lasky 1

Když se letos v červenci blížilo druhé výročí jejich vztahu, Denishiny úzkosti a panické ataky zesílily. Riley pro ni proto vymyslel nevšední dárek. Během dvou hodin napsal své dívce desítky pozitivních a laskavých vzkazů. Ty pak smotal do drobných ruliček a vložil do prázdných průhledných kapslí, v nichž se obvykle nacházejí léky. Na plastovou oranžovou krabičku nalepil vlastnoručně psanou etiketu, na které coby Dr. Riley Rankin radí, aby si vzala dle potřeby jeden prášek, maximálně však tři za den.

pilulky lasky 2

Když Denisha viděla oranžovou plastovou ampulku, nejdříve si myslela, že jí její přítel dává skutečné léky. Poté, co se podívala pořádně na etiketu, došlo jí, že jde o překrásný dárek k výročí. „Vyrobil pro mě „prášky lásky“. Každá kapsle obsahuje krátký vzkaz, na kterém je nějaká má dobrá vlastnost, něco laskavého nebo něco, co mě má potěšit. Nikdy jsem nic podobného viděla (a to jsem hodně na pinterestu!) a prostě nemůžu uvěřit, že pro mě tohle udělal. Plakala jsem,“ neskrývá své nadšení i dojetí Denisha ve facebookovém postu, který od konce července nasbíral přes 136 tisíc sdílení, 152 tisíc reakcí a 2 tisíc komentářů. Na závěr Denisha připsala: „Dárky nemusejí stát sto dolarů, aby byly smysluplné. Doufám, že tohle inspiruje další.“

pilulky lasky 3

Podle Rileyho je nutné soustředit se na potíže, které člověk má, a ujistit se, že je v pořádku. Ne však do té míry, že začne opomíjet svého partnera nebo partnerku. „Když jsi sám v pohodě, můžeš pak víc pomáhat. Zároveň mějte soucit. Na to já sám dost zapomínám, není to jednoduché. Někdy se totiž lidé usmívají, uvnitř se však necítí dobře. Tak je důležité na tohle pamatovat,“ uzavírá Riley.

pilulky lasky 4

Foto: FB Denishy Bracey