Kvůli koronaviru byla většina produkce pozastavena. Netflix pomůže 100 miliony dolary zaměstnancům v nouzi

Obrázek: netflix-karantena-small

Karanténní opatření zavedená v mnoha zemích po celém světě mají dalekosáhlé následky pro řadu průmyslových odvětví včetně tvůrčího průmyslu. Téměř veškerá televizní a filmová produkce byla pozastavena, stovky tisíc lidí tak zůstávají bez práce. Kromě herců, režisérů, kameramanů k nim patří i elektrikáři, tesaři, řidiči, kadeřníci, vizážisti a všichni další, kteří se na projektech podílejí. Netflix, jeden z největších světových producentů, proto vytvořil fond ve výši 100 milionů dolarů, ze kterého nyní podpoří své zaměstnance. „Tato komunita podporovala Netflix v dobrých časech a my jim chceme pomoci v těchto těžkých časech, zejména proto, že vlády stále hledají cestu, jak podporu poskytovat,” uvedl vedoucí obsahu Ted Sarandos.

V souvislosti s karanténními opatřeními Netflix odložil produkci několika populárních projektů včetně čtvrté řady seriálu Stranger Things a závěrečné sezóny Grace a Frankie. Zdravotní ohrožení znamená pro produkční společnosti velký problém. Nejenže musejí počítat s obtížemi s dokončením filmových a televizních projektů, nejistá je prozatím také budoucnost velkých sportovních událostí, jako je Euro 2020 nebo Letní olympijské hry.

Společnost Netflix již oznámila, že zaměstnancům vyplatí platy za dva první týdny karantény. Většina finančních prostředků z nově založeného fondu dále podpoří pracovníky společnosti ve Spojených státech zasažené zastavenou produkcí. 15 milionů dolarů pak Netflix daruje třetím stranám a neziskovým organizacím poskytujícím pomoc v nouzi v dalších zemích v Evropě, Asii a Jižní Americe, ve kterých Netflix výrobní základny. „Jsme jen tak silní, jak silní jsou lidé, se kterými spolupracujeme. Netflix má štěstí, že v této náročné době můžeme pomoci těm, kteří jsou v našem odvětví nejvíce zasaženi,” uzavřel Ted Sarandos.