Michael Jordan daroval miliony na zdravotní péči pro chudé ve své komunitě. Neubránil se slzám

Obrázek: michael-jordan-small

Šestinásobný mistr NBA Michael Jordan na začátku října otevřel první ze dvou lékařských klinik, které financuje. Zařízení nabízí péči obyvatelům města Charlotte ve státě Severní Karolína, a to včetně pacientů, kteří na ni nemají prostředky nebo pojištění. Během zahajovacího projevu při otevření Novant Health Michael Jordan Family Medical Clinic uvedl se slzami v očích: „Jak vidíte, je to pro mě velmi emotivní, mít možnost něco vrátit komunitě, která mne vždy podporovala.”

Michael Jordan vyrůstal v Severní Karolíně a předtím, než odešel do Chicago Bulls, hrál basketbal na University of North Carolina. Nyní poskytl dar ve výši sedm milionů dolarů, aby financoval otevření dvou klinik pro komunitu, která podle výsledků výzkumů trpí nedostatečným přístupem ke zdravotní péči. „Věřím, že vaše PSČ by nemělo určovat kvalitu vaší zdravotní péče nebo to, zda si ji vůbec můžete dovolit,” uvedl Jordan v prohlášení.

Zdravotní i sociální péče

Zařízení Novant Health Clinic je vybaveno dvanácti vyšetřovacími místnostmi, rentgenem a prostorem pro fyzikální terapii. Kromě lékařů je zaměstnancem na plný úvazek také sociální pracovník, který poskytuje poradenství v oblasti sociálních služeb. „Klinika poskytne přístup k lékařské péči těm, kteří ji nejvíce potřebují, a zároveň je spojí se zdroji, které podpoří jejich zdravý životní styl i mimo lékařskou ordinaci,“ vysvětlil generální ředitel Carl Armato. „Péče pomáhá zlepšovat další zdravotní faktory, jako je přístup k jídlu, bydlení, vzdělání a zaměstnání,“ dodal člen managementu Jesse Cureton.

Komunita

„Stojím tu před vámi jako rodič, syn, člen této komunity," řekl Jordan a dodal, že zásluhy za otevření kliniky nemá jen on, ale i jeho přátelé, rodina a další obyvatelé města. „Vidíš mé jméno, ale nyní vidíš i spoustu lidí za mnou a závazek, který jsem dal především své matce, že budu pečovat o lidi v komunitě a jejich zdraví. Odešel jsem a vybudoval si život v Illinois a na dalších místech. Ale nezapomenu, kde to vše začalo," uzavřel.

Foto: Novant Health Michael Jordan Family Medical Clinic