Matka vzácných dvojčat rozdílných ras doufá, že dcery budou symbolem tolerance

Obrázek: biracial-twins-main

Kalani a Jarani jsou dvojčata rozdílných ras, liší se tedy barvou pleti. Jejich matka Whitney je běloška a otec Tomas je černoch. Když se dívky v dubnu 2016 narodily, oba rodiče byli velmi překvapení. „Kalani byla tak bílá, že jsem se zeptala, jestli je albínka. Nikdy jsem nepomyslela na to, že bych mohla mít černobílou dvojici,” vzpomíná Whitney. „Říkal jsem si: ,Ano, je trochu bílá', ale myslel jsem si, že miminka jsou po narození taková. Ale o pár minut později přišla na svět její sestra. Ani ve snu by mě nenapadlo, že budu mít dcerku s modrýma očima,” dodává Tomas. 

Podle serveru Upworthy se většina dětí narodí s odstínem pleti, který je směsí odstínů pleti rodičů. Občas se děti narodí s odstínem pleti jednoho z rodičů, ale dvojčata, jejichž barva pleti odpovídá oběma rodičům, jsou opravdovou vzácností. „Doufám, že lidé pochopí, že barva pleti opravdu není důležitá. Hlavní je láska,” dodávají rodiče, jež vnímají své dcerky jako symbol rovnosti a lásky bez ohledu na odlišnosti. 

Obrázek: dvojcata-4

Khristi Cunningham z Ohia ví, jaké to je, vychovávat dvojčata s různými odstíny pleti. Je matkou chlapečka se světlejší pletí a holčičky s tmavším odstínem po Khristině manželovi. I rodiče dvojčat Triniti a Ghabriaela si myslí, že jejich děti mohou přinést mnoho pozitivního a učit okolí toleranci. „Nikdo na této planetě nestál ve frontě na barvu pleti. Není to žádný úspěch ani něco, na co bychom měli být pyšní. Je to jen náhoda,” uvedla Khristi.

Obrázek: dvojcata
Obrázek: dvojcata-2

Foto: Sociální sítě Khristi Sunningham