„Pravda někdy bolí." Matka objevila plány syna na útok ve škole. Obrátila se na policii a zachránila životy

Obrázek: nicol-matka-utocnika-small

Ve velmi složité situaci se ocitla Nicole z Washingtonu, když při úklidu pokoje objevila deník svého syna. V něm do detailů popisoval plán svého útoku na střední škole. Sedmnáctiletý student plánoval střelecký útok na své škole, College Place High School, 20. dubna 2020, na výročí masakru na Columbine High School v roce 1999. Střelecké útoky si v USA ročně vyžádají desítky obětí. Tomuto se díky Nicole podařilo zabránit.

Nicole se snažila se synem o situaci promluvit. Tvrdil jí, že jde pouze o příběh, který sepsal do školy. Matka si však uvědomovala, že chlapec má v poslední době psychické problémy. V deníku také popsal velmi detailně své plány. Chtěl použít zbraně a různé výbušniny. Uvedl také, že chce „odpálit kohokoli v dohledu“ a „zabít tolik lidí, kolik bude možné“. Celý útok pak měl končit jeho sebevraždou. Matka se proto nakonec rozhodla vše nahlásit policii. Podle šéfa místní policie Troye Tomarase svým rozhodnutím zřejmě zachránila životy.

„Je velmi odvážná," uvedl Tomaras. „Je to pro ni očividně velmi náročné. Miluje svého syna,“ dodal. Policie krátce po jejím telefonátu teenagera zatkla. Při prohledávání jeho pokoje našli policisté další literaturu, ze které při plánování čerpal. „Plánoval útok a zabíjení lidí. Toto nebylo tvůrčí psaní,“ popsal Tomaras.

„Je to zničující. Vím, že jsem udělala vše, co jsem mohla, a že jsem se rozhodla správně,“ uvedla Nicole v rozhovoru pro CBS Evening News. Přestože mnoho lidí ji oslavuje jako hrdinku, ona sama se cítí velmi špatně a bojí se o syna. „Mám pocit, jako bych udělala něco špatného. Ale bojím se o jeho duševní zdraví a potřebuje pomoc,“ řekla Nicole a dodala, že její syn je nyní v bezpečí stejně jako lidé ve škole. „Pravda někdy bolí," uzavřela.

Foto: Repro CBS News