Matka byla proti sňatku s Japonkou. Válečný veterán se shledal se svojí láskou po 70 letech

Obrázek: laska-z-korejske-valky-main

Když bylo Duanu Mannovi z americké Iowy 22 let, přidal se k americkému námořnictvu a bojoval v korejské válce. Během pobytu v Japonsku se zamiloval do mladé ženy, Peggy Yamaguchi. Poprvé se setkali na tanečním parketu a během dalšího setkávání se do sebe zamilovali. Osud s nimi měl ale jiné plány.

Poté, co Peggy otěhotněla, Duane dostal příkaz vrátit se zpět do Spojených států. Nastávající otec tak opustil svou přítelkyni se slibem, že pro ni pošle, aby se mohli vzít. Jeho otec však mezitím utratil veškeré jeho úspory a Peggy mu přestala odpovídat na dopisy. Ve skutečnosti však Duanova matka ničila Peggyiny dopisy, protože si nepřála, aby se její syn oženil s Japonkou. Svému synovi nechala jen jeden dopis. Ten, v němž ho Peggy informovala o tom, že potratila a že se provdala za někoho jiného.

Obrázek: laska-z-korejske-valky-3

Duane Mann je nyní 91letý válečný veterán. Svůj příběh o ztracené lásce vyprávěl KKTV, odkud se šířil dál a dostal se i do Japonska. Reportáž o dávné lásce zaujala Theresu Wong z televizní stanice History, která začala prohledávat staré novinové články a na základě nich zjistila, že Peggy se nakonec přeci jen odstěhovala do Spojených států a se svým manželem, s nímž měla tři syny, žila v Mississippi.

Obrázek: laska-z-korejske-valky

Duane a Peggy se letos po 70 letech nakonec znovu setkali. Měli tak možnost si vysvětlit, jaké okolnosti tehdy zapříčinily, že nemohli být spolu. Duane Peggy řekl, že ji neopustil, jak si původně myslela, ale že ji už později nemohl najít. Jako důkaz, že ji neustále nosil v srdci, jí ukázal několik černobílých fotografií, na nichž byla Peggy a které dodnes uchovával. „Musel jsi mě opravdu milovat,“ dodala Peggy a Duana políbila.

Na dojemné video ze setkání se podívejte zde.