Herečka na svém Instagramu ukazuje bojovníky s pandemií z celého světa. Dává číslům obličeje

Obrázek: luisa-doliveira-small

Třiatřicetiletá kanadská herečka Luisa D’Oliveira známá především z populárních seriálů jako je Twilight Zone, 100 či The Good Wife, se rozhodla během karantény ocenit na svém instagramovém účtu všechny, kdo bojují proti koronaviru takzvaně v první linii. Zpočátku ji k tomu inspirovali její přímí známí, později ale začala posílat slova díků i dalším lidem z celého světa, jejichž práce je v době pandemie mimořádně riskantní. Společně s poděkováním zveřejňuje D’Oliveira i krátké medailonky dotyčných a kromě popularizace se snaží ohrožené pracovníky i povzbudit.

1

„Tohle je má přítelkyně Marta v kompletní pracovní výstroji. Je zaměstnaná jako lékařka v jedné nemocnici ve Velké Británii,“ dočteme se tak například v jednom z prvních postů. Učitelce angličtiny z Holandska, která vyučuje své středoškoláky digitálně a stýská si, že už by je ráda viděla osobně, zase poslala přání všeho nejlepšího pro ni i pro její studenty. Ve vzkazu pro francouzskou studentku medicíny, která dobrovolně pomáhá nakaženému lékařskému personálu z onkologického oddělení Oliveira vyzývá i své followery: „Pošlete jí trochu lásky!“ Kromě pracovníků z USA, Velké Británie, Německa a dalších západoevropských států herečka stihla poslat svůj vzkaz i do Kurdistánu nebo do Indie.

2

„Jste-li zaměstnáni ve zdravotnictví nebo v jiném oboru podporujícím sociální práci v boji proti nákaze COVID-19, ráda bych pro vás prostřednictvím crowdsourcingu získala vděk a podporu,“ vzkazuje Luisa D’Oliveira a vyzývá další zájemce, aby jí posílali své fotografie i s příběhy, které se k nim vážou. Chcete se zapojit i vy? Výzvu najdete na hereččině instagramovém účtu.

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

Foto: Instagram Luisy D'Oliveiry