Dívka po obrně sedávala o přestávkách sama. Ředitel školy pro ni dal dohromady partu kamarádů

Obrázek: lucy-obrna-small

Lucy v dětství prodělala mozkovou obrnu. Z toho důvodu strávila mnoho času v nemocnici obklopena dospělými. „Je skvělá. Ale její zájmy jsou jiné než u dětí jejího věku. Navíc se nemůže houpat na houpačce ani s nimi běhat. Je milá a něžná a má ráda děti, i když si s ní nechtějí hrát. Tomu nerozumí a já jí to nedokážu vysvětlit. Ostatní děti nejsou zlé. Jsou to jen děti,” napsala její matka Daun Elizabeth Taylor ve facebookovém příspěvku. Díky němu se Luciin příběh dostal až k řediteli základní školy ve městě Romulus ve státě Michigan Jeremy Thompsonovi. A ten se dívčinu situaci rozhodl změnit.

lucy obrna 1

Když se ředitel základní školy dozvěděl, že jedna z jeho studentek tráví přestávky zcela sama, rozhodl se jednat. Udělal si čas a přišel si s Lucy o přestávce hrát. A dívka zářila štěstím. „Včera si nehrála sama. Ředitel pan Thompson přišel a trávil s ní čas, “ napsala později Daun na Facebook. „Jsem tak hrdá na naši školu. Pan Thompson je pro děti výjimečným vzorem,“ dodala.

lucy obrna 4

Do hry pak ředitel zapojil i další děti a od té doby už Lucy netráví přestávky sama. Našla partu dětí, se kterými si pravidelně hraje. Svou novou skupinu pojmenovali „Bubble Squad“. Jejich příběh upoutal pozornost místních médií a Lucy s Thompsonem se stali vzorem pro další školní zaměstnance a osamělé děti. „Ozvala se nám řada rodičů, jejichž děti se také potýkají s osamělostí. Lucy jim začala posílat trička, bubliny a ručně vyráběné pozvánky do Bubble Squad. Využila svůj osobní boj k tomu, aby pomohla ostatním,” uvedla Daun. „Pan Thompson získal uznání, které si zaslouží, a Lucy pomohla ostatním, aby se už nikdy necítili sami,“ uzavřela.

lucy obrna 3

Foto: Daun Elizabeth Taylor