Pětiletá dívka napsala v karanténě dopis svému 93letému sousedovi. A dostala nadšenou odpověď

Obrázek: kirah-dopis-small

„Dobrý den, jmenuji se Kirah. Je mi pět let a musím kvůli koronaviru zůstat doma,“ začala svůj dopis pětiletá holčička. Adresovala ho 93letému seniorovi v sousedství a ptala se, zda je v pořádku. Také ho poprosila, aby jí na dopis odepsal, pokud je to možné.

A dočkala se odpovědi. „Ahoj Kiro, moc mě potěšil tvůj dopis, v němž se ptáš, jak se mi daří. S radostí ti píšu, že se mi zatím daří dobře. Stejně jako ty jsem v izolaci, tak mi tvá starost o mě udělala radost,“ psal v odpovědi 93letý Ron. Kiře také napsal, že se do sousedství Crescent ve West Midlands, kde nyní oba bydlí, přistěhoval jako první obyvatel už v roce 1955. A od té doby zde žije. „Situace kolem koronaviru je velmi špatná, ale musíme dělat vše, co můžeme, abychom ji překonali a doufejme, že z ní vyjdeme i v dobrém zdraví,“ pokračuje Ron. Kirah mu k dopisu přiložila také obrázek duhy, aby mu podle svých slov v dopise připomněla, že není sám. „Obrázek duhy od tebe je úžasný a vystavím si ho za okno, aby ho viděli i ostatní lidé. Znovu bych ti rád poděkoval za dopis a doufám, že budeš brzy moci jít zase ven,“ dodává senior a podepisuje se jako Ron z domu č. 24.

kirah dopis 1

O laskavé výměně dopisů mezi 5letou Kirou a 93letým Ronem víme díky Ronově vnučce. Ta oba ručně psané dopisy zveřejnila na svém Twitteru s komentářem: „Mému dědovi je 93 let a je momentálně v izolaci-těší se ale velmi dobrému zdraví-a právě dostal ten nejkrásnější dopis od pětileté sousedky a odepsal jí. Přečtěte si to, prosím, vykouzlí vám to úsměv na rtech.“

A opravdu, lidé v komentářích pod twitterovým příspěvkem psali řadu pozitivních reakcí. „To je tak krásné. Když mi bylo 8 nebo 9, dopisovala jsem si s úžasným mužem, který se zotavoval v místním sanatoriu. Byl tak milý a psali jsme si i poté, co už odjel domů. Tak mi to ty dopisy připomněly,“ vzpomíná uživatelka Fiona Shearer. „Něco mi spadlo do oka,“ snaží se zakrýt dojetí další uživatel na Twitteru, Andrew Atkinson. „Víte, co na tomhle opravdu úžasné? Že pětiletá nemá pocit ,je nefér, že si nemůžu jít ven hrát´, ale zajímá ji, jak se daří seniorovi odnaproti. Nikdy se neměň,“ vzkazuje agueroooo.

kirah dopis 2

Dopis seniorovi nebo seniorce můžete napsat i vy, a to díky iniciativě Diakonie ČCE. Jak udělat někomu, kdo je také nyní kvůli bezpečnostním opatřením izolovaný od svých blízkých a přátel, radost dopisem nebo obrázkem, zjistíte ZDE.

Foto: Twitter @hey_im_ginger