Žena na ulici vyslechla příběh plačícího 94letého prodavače. Získala pro něj tisíce dolarů a změnila mu život

Obrázek: kenia-barragan-small

Kenia Barragan ze Santa Ana v Kalifornii jednoho dne ve městě narazila na staršího pouličního prodavače tamale. Když si všimla, jak unaveně muž vypadá, koupila mu sendvič a zastavila se s ním na kus řeči. Jakmile projevila zájem, čtyřiadevadesátiletý Jose Villa Ochoa, místním známý jako Don Joel, začal plakat. Svěřil se mladé ženě s tím, že kvůli věku nemůže sehnat práci. Začal si tedy přivydělávat prodejem tradičních mexických tamale, které připravuje jedna místní žena. Spolu se pak dělí o zisk, ze kterého si Joel koupí alespoň jídlo. Peníze na léky nebo telefon mu však stále chybí. Keniu jeho příběh dojal a nedokázala to nechat jen tak být. Její snaha nakonec změnila seniorovi život. 

kenia barragan 1

Kenia, která pracuje v organizaci pro hendikepované , po setkání s chudým prodavačem začala ihned jednat. Jeho příběh sdílela na svých profilech na sociálních sítích a založila sbírku na portálu GoFundMe „Soucítila jsem s ním. Moji rodiče jsou také starší a já bych nechtěla otce vidět, jak prodává na ulici tamale a stěží se uživí,” vysvětlila svoji motivaci. 

kenia barragan 2

Životní změna

Odezva ze strany Keniiných známých a lidí z města byla neuvěřitelná. Během týdne se podařilo pro Joela získat 85 tisíc dolarů. Senior si tak konečně může užívat zaslouženého odpočinku v důchodu. Kenia mu také s pomocí místní organizace sehnala nový elektrický vozík místo starého rezavého, který kvůli vadným kolům již Joelovi téměř nesloužil. 

kenia barragan 3

Čtyřiadevadesátiletého pána štědrost komunity dojala. Uvedl, že se díky laskavosti lidí nyní cítí, jako by mu bylo znovu čtyřicet. „Děkuji všem, kteří mi změnili život. Modlím se, aby se jim dařilo dobře,“ dodal. „Musíme se o sebe navzájem postarat. Když nemůžete dát peníze, darujte modlitbu nebo svůj čas. Všímejte si druhých kolem vás,” uzavřela Kenia.

Foto: Archiv Kenie Barragan