Kanadští studenti zřídili linku pro osamělé. Znějí z ní historky i vtipy

Obrázek: kanada-studenti-linka-small

Když jde o zábavu, nezná lidská tvořivost mezí. Na originální nápad, jak během karantény rozptýlit nejen pozornost, ale i případné chmury, přišla skupina kanadských středoškoláků. Studenti zprovoznili speciální telefonickou linku, jejíž cíl je jediný: přehrát posluchači některý z předem nahraných vzkazů plný pozitivity a dobré vůle. 

Kanadští žáci nazvali svůj projekt Joy4All (neboli Radost pro všechny) a jak uvádějí, jejím hlavním záměrem bylo potěšit severoamerické seniory během karantény. Jejich linku však může využít úplně každý, kdo touží na moment zapomenout na osobní potíže a užít si chvíli s vybranými tipy, příběhy, řízenou meditací či motivačními citáty. Linka funguje teprve několik dní; její obsah bude dále pravidelně aktualizován. Provoz linky je plánován po celou dobu trvání karantény. „Spousta lidí v izolaci teď velmi postrádá svoje rodiny,“ komentoval počin jeden ze zapojených učitelů. „Jen jsme se pokusili nahradit některé chybějící služby, trochu lidem odlehčit a přinést jim v těžkých časech trochu radosti,“ vysvětlil.

Inovátoři mysleli i na ty, kdo by se případně chtěli sami přímo zapojit a vyzývají děti a mladé lidi, aby se nezdráhali pořídit vlastní nahrávky, písemné vzkazy a další obsah a sdíleli je prostřednictvím stránek Joy4All. „Chceme vás povzbudit k příspěvkům plným vřelosti, kreativity a radosti. Především pro seniory z izolované skupiny původních kanadských obyvatel a nově příchozí z řad imigrantů a uprchlíků,“ vzkazují studenti. 

Ilustrační foto: Free Stock Photo