„Jsi příliš stará na to, aby ses oblékala jako puberťačka,“ vyslechla si 57letá influencerka. „Svoboda je moci ukázat své nitro celému světu,” odpověděla

Obrázek: 2

Padesátkou život nekončí, vzkazuje Lonni Pike, jejíž účet na TikToku nazvaný Gray Hair and Tattoos sleduje více než milion lidí. Influencerka se zaměřuje na módu a originální outfity. Když se v komentářích objevily poznámky na její věk a styl, odpověděla vtipným videem o stylu teenagerů, v němž vystupuje v krátkém tričku, džínách a botách Dr. Martens.

Jak název profilu naznačuje, Lonni si nebarví vlasy a miluje tetování. „Moje tetování zobrazují to, čím procházím, pocit, který nechci zapomenout, osobu, kterou jsem ztratila, zprávu, kterou chci šířit," vysvětluje influencerka. „Vyprávějí můj životní příběh a já jsem na svůj příběh hrdá,“ dodává. První kérka z dnešních dvanácti přišla ve zlomovém okamžiku jejího života. Bylo jí 30 let a její manželství se rozpadlo. „Před rozvodem jsme nějakou dobu žili odděleně. Kolem kotníku jsem si nechala vytetovat ostnatý drát, protože jsem se cítila v pasti a bezmocná. To byl začátek cesty, v rámci níž jsem našla své pravé já a stala se ženou, kterou jsem chtěla být."

Obrázek: 1

„Dostávám hodně pozitivních zpráv od lidí, kteří oceňují, že se nebojím ukázat světu, kdo jsem,” popisuje Lonni, která chce být také inspirací pro ty, jež se obávají neradostného stáří. Její optimismus a dobrá nálada ve videích jsou opravdu nakažlivé. „Ráda bych lidem ukázala, že mohou být sami sebou a nemusejí se obávat, co by si druzí mohli myslet. Svoboda je moci ukázat své nitro celému světu,“ vysvětlila s tím, že komentáře na její věk a styl ji nikdy neobtěžovaly, ale uvědomila si, že někomu mohou takové reakce bránit v originalitě. „Nikdy nejste příliš staří na vlastní styl. Ani na první tetování. Nebo na prvních dvanáct…” 

Obrázek: 4

Obrázky na těle bývají dalším cílem negativní pozornosti. Lonni však nesouhlasí se stereotypem, že tetování budou člověka mrzet, až bude starší. „Mám skvělou práci, jsem profesionálka a jsem považována za jednu z nejlepších ve svém oboru, takže ne, nemyslím si, že by to mělo nějaký negativní dopad,“ popsala s tím, že když vchází do místnosti, neřeší, co si myslí ostatní, ale zda se ona sama cítí dobře a pohodlně. „Neměla jsem lehké dětství, od roku 1998 jsem samoživitelka (když si to spočítáte, zjistíte, že z mých chlapců jsou již dospělí muži), v minulosti jsem bojovala se závislostí a musela jsem se vyrovnat se ztrátou několika milovaných lidí. Nedívám se na žádnou z těchto věcí jako na negativum, dívám se na ně jako na úžasné životní zkušenosti, které mě dostaly tam, kde jsem dnes. A já miluji to, kým dnes jsem,” shrnula na svém blogu.

Fotografie: Sociální sítě Lonni Pike