Jejich dcery ukončily život. Otcové se vydali na pochod, aby podpořili prevenci sebevražd

Obrázek: tatove

Z Cumbrie do Norfolku vedla cesta tří mužů. Spojuje je skutečnost, že jsou otcové dcer, které spáchaly sebevraždu. Když Andy Airey, Mike Palmer a Tim Owen dorazili 23. října krátce po půl desáté dopoledne do Shouldhamu v Norfolku, vítaly je podél cesty desítky nadšených fanoušků. „Celé dny jsme si o našich dcerách povídali. Byli to, jako by cestovaly s námi,“ uvedl pro The Guardian Andy Airey.

Sophie, 29letá dcera Andyho Aireyho si vzala život jen krátce před Vánoci v roce 2018. 17letá Beth, dcera Mikea Palmera, a 18letá Emily Tima Owena spáchaly sebevraždu v březnu 2020. Mužům se během cesty dostalo neuvěřitelné podpory a laskavosti. Setkali se také se spoustou lidí, kteří mají se sebevraždou blízkých osobní zkušenost. „Navždy v našich životech zůstane po dcerách díra. Ale bylo skvělé sdílet ten čas s tolika lidmi a některým i cestou pomoci.“ 

Dvoutýdenní pochod na památku svých dcer nazvali Three Dads Walking a vybrali díky němu přes půl milionu liber, které poputují k organizaci Papyrus zaměřující se na prevenci sebevražd. Původní cílovou částku přitom stanovili na 3 000 liber. Jejich nápad však zaujal širokou veřejnost včetně celebrit, které přispěly vysokými částkami. Zapojili se například Daniel Craig či Nicol Kidman a další. Právě Nicol Kidman pro BBC uvedla (https://bit.ly/3Ceg08t), že byla dojatá, když slyšela příběh tří otců. „Tři úplně úžasní tátové, kteří dělají tak úžasnou věc, z níž bude mít užitek tolik lidí. Ještě než svůj pochod dokončí, chci přispět, inspirována Danielem Craigem, který jim už na začátku věnoval 10 000 liber, stejnou částkou, abych pomohla jejich snahám o získání finanční podpory.“

„Sebevražda je nejčastější příčinou úmrtí mladých lidí do 35 let ve Velké Británii. O tomhle otřesném faktu jsme se dozvěděli, když si během tří let vzaly život naše dcery. Tím, že šíříme osvětu, doufáme, že můžeme pomoci zabránit tomu, aby i ostatní rodiny byly zasaženy sebevraždou,“ uzavírají (https://bit.ly/3Bfmt1v) tátové.

Na jejich webové stránce Three Dads Walking si můžete přečíst příběhy jejich dcer, podívat se, kudy vedla jejich 15denní cesta a také to, jakými způsoby se organizace Papyrus snaží předcházet sebevraždám ve Velké Británii.

Foto: PAPYRUS/PA