Lakrosového hráčky neměly na mistrovství světa vhodné boty. Jejich soupeřky se to rozhodly napravit

Obrázek: kena-boty-small

Izraelský lakrosový tým hráček do 19 let se na začátku srpna utkal v zápase s keňským týmem v rámci mistrovství světa v kanadském Peterboroughu a zvítězil 13:4. Výsledek je potěšil, hráčky si však všimly, že jejich soupeřky jsou v nevýhodě. Keňské dívky hrály bez kopaček. Tráva byla ten den mokrá, keňským dívkám podkluzovaly nohy a padaly na zem. Izraelský tým se rozhodl soupeřkám pomoci.

kena boty 1

Protože mezi hráčkami z různých týmů vznikalo během turnaje přátelství, několik izraelských sportovkyň požádalo své rodiče o peníze na nákup potřebné obuvi pro své přátele z Afriky. Izraelky kontaktovaly keňského trenéra a zjistily potřebné velikosti. Poté našly ve městě obchod, který byl schopný objednávku rychle vyřešit. Následující den přivedl keňský trenér svůj tým na zápas Izraele s Belgií. Když hra skončila, izraelské dívky překvapily keňské hráčky novými botami. Keňská Lakrosová Asociace zveřejnila videa, která zachycují radost a dojetí dívek z obou týmů.

O den později Keňa porazila Belgii 16 ku 9. Později hrála znovu proti Izraeli a opět prohrála, tentokrát ale s rovnými podmínkami a výsledkem 11:10.

kena boty 4

Foto: 2019 U19 WC Lax