Hasič čte po autonehodě na chodníku knížku malé holčičce. Fotka dojímá internet

Obrázek: hasic-pohadky-main

Asi před měsícem došlo v Billingsu v Montaně k nehodě dvou vozidel. Zatímco účastníci nehody byli zaměstnáni odtahem svých vozidel a záznamy o nehodě, hasič Ryan Benton se snažil rozptýlit holčičku, která patřila k posádce jednoho z nabouraných aut. Fotku, která dojímá internet, pořídila kolemjdoucí. Hasič s holčičkou na ní sedí na chodníku a za světla baterky si prohlížejí knížku, kterou Ryan Benton pohotově přinesl z hasičského auta.

„Pomohlo jí to uklidnit se a díky tomu se mohli rodiče věnovat řešení dopravní nehody, vyplnit potřebné dokumenty a vrátit nepříjemnou situaci alespoň trochu do normálu,“ uvedl k situaci mluvčí billingského hasičského sboru. „Nejroztomilejší věc na světě!“ připsala k fotce Allie Marie Schmalz, která ji pořídila. 

Hasiči z Billingsu s sebou vždy ve voze mají tašku s věcmi, kterými se snaží potěšit a rozptýlit děti, které se stanou účastníky traumatizujících situací. V tašce jsou plyšové hračky, kniha o hasičích i různé další. O tom, jak tyto drobnosti dokážou pomoci a ulehčit situaci, napsala na facebookovou stránku billingských hasičů Julie Angle, které hasiči pomohli při požáru: „Před několika lety jsme při požáru sami zažili, že hasiči dali našim dětem plyšové hračky. Dnes na to vzpomínají mnohem víc než na samotný požár. Je to rozhodně něco, za co budeme vždy vděční!“ 

Zde se podívejte na reportáž.

Obrázek: hasic