Děti se v kalifornské nemocnici vozí na vyšetření speciálním autíčkem. Snižuje stres a přináší radost

Obrázek: honda-v-nemocnici2

Malí pacienti v nemocnici v Kalifornii jezdí na vyšetření v malých elektrických autech. Zábava a radost, kterou auta dětem přinášejí, jim pomáhá lépe překonat stres z lékařských vyšetření či operace. Autíčka Shogo byla navržena automobilkou Honda speciálně k tomu, aby se dala snadno ovládat na nemocničních chodbách a aby se v nich mohli pohodlně vozit dětští pacienti i s monitorovacími přístroji či kapačkami.

„Vidět radost malých pacientů, když usednou za volant autíčka Shogo, je pro nás tou největší odměnou,“ uvedla Hundy Liu ze společnosti American Honda Motor. Speciální vozítko navrhl Randall Smock, vedoucí designér společnosti. A jak sám říká, práce na takovém projektu pro něj byla srdcová záležitost. „Jako někdo, kdo strávil jako dítě nějaký čas v nemocnici, jsem si opravdu přál, aby Shogo pomohlo zmírnit těžkosti spojené s pobytem v nemocnici. Dětem jsme chtěli autíčkem poskytnout trvalou vzpomínku na veselý zážitek.“

Obrázek: honda-v-nemocnici1

Z auta jsou nadšené nejen děti, ale i jejich rodiče, kteří mohou často pociťovat bezmoc, když svým dětem kromě své přítomnosti nemohou poskytnout jinou úlevu a pomoc. „Když si Charlie sednul do auta a projel se v něm, smál se tak, jak jsem ho za celou dobu v nemocnici neslyšela. Jakmile slyším jeho smích, když jede v autě, chce se mi plakat dojetím,“ uvedla jedna z maminek. 

Auto bylo vytvořeno pro pacienty ve věku od 4 do 9 let. Jeho název Shogo pochází z japonského slova, jehož význam má značit let do budoucnosti. Jeho ovládání je snadné a kromě jiného se dá nastavit i rychlost. Tu dětem nastavuje vždy někdo ze zdravotníků či pečovatelů. Auto nabízí prostor v přední části vozidla, kam si děti mohou uložit menší hračky, které by si s sebou chtěly vzít na vyšetření. Je v něm i držák na pití, klakson a slot pro poznávací značku, kam lze vsunout cedulku se jménem malého řidiče. V případě potřeby může auto řídit doprovod dítěte, a to pomocí tyče, která se zezadu k autíčku připojí. 

Fotografie: American Honda Motor Co.