81letý klient domova pro seniory překvapil svým jedinečným pěveckým vystoupením

Obrázek: dave-zpiva

Klienti i hosté domova pro seniory v Liverpoolu měli možnost poslechnout si během koncertu uspořádaného přímo pro ně místního zpěváka Toniho Nesbitta. Hvězdou dne se však stal 81letý senior, který si všechny přítomné získal svým pojetím skladby Unchained Melody od skupiny The Righteous Brothers.

O mikrofon se 81letý Dave Williams přihlásil sám. „Když jsem vstal, moje dcera mě prosila, abych se zase posadil. Ale jsem rád, že jsem to neudělal!“ uvedl senior. Ostatní klienti i zaměstnanci domu pro seniory vědí, že Dave skvěle zpívá a že je hudebně velmi nadaný.

Když byl Dave teenager, hrál se svou kapelou The Dices. V roce 1958 se dokonce objevil po boku Ringo Starra, který na své objevení a slávu teprve čekal. V 17 letech se Dave rozhodl vydat se na sólovou dráhu a o víkendech koncertoval v malém klubu za 3 libry za večer. V roce 1961 si zazpíval i s The Beatles v Knotty Ash Village Hall, když jeho tehdejší kamarád poprosil kapelu, zda by si s nimi mohl Dave zazpívat. O téměř 40 let později vystoupil před stovkami lidí na oslavě 58. narozenin Paula McCartneho v Liverpoolu. 

„Všechno to bylo prostě neskutečné a nikdy na to nezapomenu. Koncert v Knotty Ash byl trochu trapný, asi jsem byl trochu mimo, ale tleskali mi! No ale na Paulovy narozeniny přijeli lidé z celého světa,“ vzpomíná

Klienti i zaměstnanci domova pro seniory byli z Davova vystoupení unešeni. „Nedokážeme slovy vyjádřit, jak jsme se po jeho vystoupení cítili. Dave řekl, že nám znovu rád zazpívá.“ I Davovi udělaly reakce přítomných radost. „Mezi posluchači byla i paní s demencí. Po mém vystoupení si tu píseň zpívala pro sebe, to bylo nádherné.“ Video, na němž 81letý muž zpívá, získalo na TikToku přes 500 tisíc zhlédnutí. Ačkoli Dave žádné sociální sítě nepoužívá, byl číslem ohromen. Stal se tak hvězdou nejen v domově pro seniory, ale také v okolí. Když druhý den přišel do svého oblíbeného místního obchodu, přítomní ho přivítali potleskem.