Žena v metru držela seniorovi noviny, aby si mohl číst. Vlivem Parkinsonovy choroby se mu třásly ruce

Obrázek: noviny-main

Na sociální síti TikTok se objevilo video, na němž žena v londýnském metru přidržuje noviny neznámému seniorovi, který sedí naproti ní. Vlivem Parkinsonovy nemoci se mu třesou ruce a není schopen si noviny přidržet tak, aby si je mohl pohodlně přečíst. Když senior dočetl stránku, žena mu ji otočila na další.

Video si získalo přes 3 miliony zhlédnutí a v komentářích pod ním se to hemží nejen obdivnými poznámkami, ale také osobními příběhy, v nichž vystupují blízcí příbuzní se stejnou diagnózou – Parkinsonovou chorobou. „To video mě rozplakalo. Můj táta taky trpí Parkinsonovou nemocí a to, jak s tím dennodenně bojuje, mi láme srdce. Bože, požehnej mému tátovi, prosím!“ napsal uživatel Naomialessio. Uživatelka B k videu uvedla: „Můj děda měl Parkinsona a jeho ruce se neustále třásly. Kdyby tu ještě byl, určitě by ocenil, kdyby pro něj někdo něco takového udělal.“ Hannah se svěřila, že i její děda má tuto chorobu. „Při pomyšlení, že jsou tací, kteří by mu pomohli, mě hřeje na duši.“

Obrázek: noviny

Mezi uživateli se našel i jeden, který upozornil na to, že i taková pomoc, která se zdá laskavá a samozřejmá, by měla být se souhlasem. Je tedy vhodné se člověka zeptat, zda mu můžeme pomoci, ještě před tím, než začneme automaticky pomáhat. Ne vždy je pomoc vítaná.