Žena pomáhá seniorům, aby mohli zůstat se svými psy. Pro psy zemřelých pak hledá nové rodiny

Obrázek: cariebroecker

Senioři, kteří už nejsou schopní se o sebe postarat sami, se velmi často musejí vzdát i svých čtyřnohých přátel. O to, aby k tomu nedocházelo a lidé mohli se svými psy zůstat i poté, co s péčí o ně potřebují pomoci, se stará Carie Broecker z Kalifornie a její organizace Peace of Mind Dog Rescue. Umírajícím majitelům psů pak ulehčuje odchod tím, že čtyřnohým mazlíčkům hledá nové milující rodiny.

Nápad na takovou službu přišel v roce 2009, kdy Carie Broecker venčila psa seniorce, která již měla omezenou hybnost. Nakonec se se svým psem Savannou musela rozloučit úplně. „Slíbila jsem jí, že se postarám o to, aby Savannah našla dobrý domov. Velmi se jí ulevilo,“ vzpomíná Broecker. 

Dnes provozuje službu venčení psů pro seniory i záchranný útulek pro psy zemřelých a seniorů, kteří se stěhují do zařízení pro seniory či hospice, kam si s sebou psa vzít nemohou. Podle Carie Broecker jsou jak senioři, tak staří psi společností často přehlíženi. A tak pracuje na tom, aby vytvořila záchrannou síť pro seniory, kteří se obávají, co bude s jejich mazlíčky, až tu oni nebudou, a stejně tak pro psy, kterým jejich majitel či majitelka zemře, aby našli novou milující rodinu. 

Často se senioři svého psa vzdávat nechtějí a stačí jim, když přijde někdo, kdo jejich psa vyvenčí. I k tomu je Peace of Mind Dog Rescue. Dobrovolníci přicházejí k seniorům a vezmou jejich psa na půl hodiny či na hodinu ven. „Můžeme tak zachovat silné pouto mezi psem a člověkem, a seniorům tak díky našim službám zlepšit a zjednodušit život,“ říká Broecker. 

Dosud pomohla více než 2000 seniorů a 3000 psů, kteří žili se seniory, najít novou rodinu, a noví majitelé psů neskrývají nadšení. „Nikdo neví lépe než já, jak úžasné věci děláte. Poté, co jsem během čtyř let ztratil rodinu i sourozence, jste mi dali dalších mnoho krásných let po boku dvou úžasných pejsků,“ napsal dobrovolník pro Peace of Mind Dog Rescue, Bob W. Další lidé děkují za pomoc s venčením psů, když na to oni sami už nestačili, případně za skvělou péči o čtyřnohého přítele umírajících pacientů. 

Foto: Peace of Mind Dog Rescue