Žena se vysmála muži, který požádal ženu o ruku v KFC. Přišla vlna solidarity

Obrázek: svatba-kfc-small

 

Začátkem listopadu se na Twitteru objevilo video, které zachycovalo přes sklo neznámého muže, jak žádá o ruku svou přítelkyni v pobočce rychlého občerstvení KFC v jihoafrickém městě Vaal. Zatímco na stole leží dva tácy plné smaženého jídla, muž vytahuje prsten, vedle stolku poklekává a ženě naproti němu tečou slzy. Video pořídil náhodný kolemjdoucí Kateka Malobola, umístil ho na sociální sítě a začaly se dít divy. „Natočil jsem to video a poslal ho do skupiny, kterou mám na svém WhatsApp, se slovy ‚mrkněte na to’ a dal jsem ho na Facebook a Instagram. A pak bum!” popsal autor záznamu slavnostního okamžiku v návazném videu.

Všimla si ho také jihoafrická novinářka, vystupující na Twitteru pod přezdívkou Anele, a záznam přesdílela s posměšným komentářem: „Jihoafričtí muži jsou tak švorc, že dokonce žádají o ruku v KFC. Nemají vůbec žádnou úroveň. Kdo proboha žádá o ruku v KFC?” Její výsměch vzbudil četné negativní reakce a její přesdílení mělo podle různých zdrojů zapříčnit jeho hromadné sdílení. Novinářka tlak neustála, posměšný tweet smazala a uzamkla si profil.

Videa si ale všiml samotný řetězec a video přesdílel s výzvou: „Jižní Afriko, pomozte nám, prosím, najít tenhle překrásný pár. Chtěli bychom jim požehnat. Napište nám do zpráv jakoukoliv indicii. Mohlo by to pro vás dva znamenat sladké překvapení. Vaalští, pomozte nám! Milujeme lásku!”

Pár se poměrně snadno a rychle najít podařilo a také další jihoafrické pobočky mezinárodních společností se přidávaly se svými nabídkami a svatebními dary. Značka sportovního oblečení Puma například darovala voucher v hodnotě kolem 16 tisíc korun, společnost Huawei věnovala dva ze svých telefonů. Jeden z potravinových obchodů páru přislíbil zboží za více než 30 tisíc korun, wellness studio pro ně zase připravilo relaxační předsvatební zážitek. Další obchody nabídly šperky včetně svatebních prstenů. Největším překvapením však byl dar od Standard Bank South Africa, u které má pár různé půjčky v hodnotě kolem 460 tisíc korun. Ty nyní banka prohlásila za splacené.

 

Celý příběh je však spletitější, než by se z videa mohlo zdát. Pár se totiž potkal už v roce 2010 a jednu svatbu má už za sebou. Přestože spolu podle svých slov prožívají šťastné roky, nesly se také ve znamení různých obtíží, které se nyní ženich rozhodl tímto gestem ukončit.

Když Hector potkal Nonhlanhlu, bylo jí osmnáct, zatímco jemu sedmadvacet. Její matka vystupovala proti jejich vztahu, když se dozvěděla, že je Hector pastorem církve, k níž nechovala sympatie. Její rodina tak po něm požadovala „lobola”, tedy peníze, které podle tradice má rodina ženicha zaplatit rodině nevěsty. On byl však chudý a nebyl schopen požadovanou částku dát dohromady. „Byl ale jiný než jiní muži. Představoval mě jako svou ženu ještě před tím, než zaplatil lobola. Naše láska nebyla založena na materiálních věcech,” uvedla Nonhlanhla pro Sowetan Live. „Zvládl jsem doplatit lobola až minulý rok a vzali jsme se v prosinci. Nebyla to velká svatba, bylo to daleko našim představám. Přísahal jsem, že jí každý rok umožním pocit výjimečnosti. A to se stalo v pátek,” přidal ve stejném rozhovoru Hector. Rozhodl se totiž svou ženu požádat o ruku znovu. Tak, jak si to oba přáli. Vzal ji proto na jídlo do restaurace, kterou si mohli dovolit, a požádal zaměstnance, aby mu pomohli. „Byla to strašná mise a ona si stěžovala, myslela si totiž, že jsem měl zájem o jednu z těch žen,” vzpomíná. Prsten byl ukryt v papíru v jedné z krabiček s jídlem. „Ona ten papír hodila stranou, tak jsem jí řekl, aby ho pro jistotu ještě zkontrolovala,” dodává.

Přestože byli formálně svoji, chtěl Hector své ženě dopřát ještě jednu svatbu, a to takovou, jakou si vždy přála. To se mu díky nečekaným darům zřejmě skutečně podaří, ač nejsou v té nejsnazší situaci. Oči celé země se nyní upírají k nim a je zřejmé, že jejich chystaná svatba bude celospolečenskou událostí. Mnohá jihoafrická média mluví o nejoblíbenějším páru v zemi. Samotný Hector s Nonhlanhlou v několika rozhovorech, které poskytli, vyjadřují obrovský vděk. Současně prosí všechny, kteří se je nyní snaží kontaktovat, o trpělivost. Snaží se totiž s nenadálou vlnou pozornosti popasovat a zvyknout si na svou novou úlohu.