Matka s dcerou usedly coby pilotky do kokpitu společně. „Je to splněný sen,“ říkají

Obrázek: pilotky2

Americké aerolinky, nízkonákladové Southwest Airlines, představily první čistě ženské osazenstvo kokpitu – kapitánku Holly Petitt a její dceru, první důstojnici Keely Petitt. Holly v sobě objevila vášeň pro létání, když vychovávala své tři děti. O 12 let později usedla do kokpitu dopravního letadla coby kapitánka a místo první důstojnice zaujala její dcera Keely.

Současná kapitánka Holly Petitt začala svou leteckou kariéru po absolvování vysoké školy. Nejprve pracovala jako letuška a poté, co se posadila na sedadlo v kokpitu umístěné za piloty, uvědomila si, že se chce stejně jako oni stát pilotkou. V té době však už vychovávala tři děti a dosáhnout snu nebylo vůbec snadné. „Přišla jsem domů a řekla jsem mému manželi Toddovi, že se chci stát pilotkou. Začal se smát, protože v té době byl nejmladšímu dítěti rok a dalším dvěma dva roky a tři a půl. Tak v téhle situaci jsem začala lítat,“ vzpomíná Holly.  S podporou své rodiny se však pilotkou nakonec opravdu stala. Když bylo její dceři Keely 14 let, rozhodla se vydat v máminých stopách. Získala pilotní licenci a v roce 2017 byla stážistkou u aerolinek Southwest a o dva roky později získala pilotní licenci. 

Nakonec se Holly s Keely posadily do kokpitu jednoho z letounů aerolinek Southwest, Holly coby kapitánka a Keely první důstojnice. Společně pilotovaly let 3658 z Denveru do St. Louis. Když kapitánka Holly Petitt promlouvala k cestujícím, představila jim také první důstojnici: „Dnešní den je pro mě mimořádný. Ráda bych vám představila první důstojnici, novou členku pilotního týmu Southwest a moji dceru, Keely.“ 

„Je to splněný sen. Nejprve jsem objevila létání, do kterého jsem se zamilovala, a potom se do něj jedno z mých dětí zamilovalo také. Je to neskutečné. Ještě nedávno jsem ji držela jako miminko v náručí a dneska sedí vedle mě v kokpitu“ neskrývá nadšení Holly Petitt. Společně mohou nejen pilotovat letadla, ale také inspirovat další ženy, aby šly za svými sny a plnily si je, ať už jde o letectví či jakýkoli jiný obor. Už teď se obě těší na další společný let.  

Foto: SWAPA | Facebook