Autista žil v izolaci. Jeho matka se svěřila na Twitteru a lidé z celého světa posílají vzkazy a dárky

Obrázek: david-bloch-small

Jednadvacetiletý autista David Bloch vyrůstá odmalička se vzácnou poruchou imunity. Nemohl proto chodit do školy a žil celé dětství izolovaně od druhých dětí v domě svých rodičů na Floridě. David navíc téměř vůbec nemluví, nikdy tak nenavázal přátelství. Že jej samota tíží, dal najevo před pár dny, když se u sledování televize své matky zeptal: „Mohl by mě mít někdo rád?” Náhlá otázka jeho matku Kerry rozrušila tak, že musela s pláčem odejít z pokoje. „To je první otázka, kterou mi kdy položil," vysvětlila pro BBC. „Opustila jsem místnost, protože jsem se musela vyplakat,” dodala. Později Davidovi řekla, že na světě jsou tisíce lidí, kteří ho mají rádi. A rozhodla se mu to ukázat.

david bloch 5

Druhý den Kerry o Davidově otázce napsala příspěvek na Twitter. Doufala, že se někdo ozve a syna podpoří. Reakce, která následovala, ji ohromila. „Zveřejnila jsem to a nepřemýšlela jsem o tom. Můj telefon ale najednou začal dělat zvuk ding ding ding a nepřestával. Přicházely stovky oznámení,“ popsala první okamžiky. Davidovi napsaly tisíce lidí z celého světa. Dostal povzbuzující zprávy od hasičů, policistů, sportovců a dokonce i od svého oblíbeného basketbalového týmu. „Máš celý tým, který tě má rád a fandí ti, Davide!“ odpověděli Jacksonville Jaguars a poslali video s osobními vzkazy jednotlivých hráčů. „Plakal radostí. Myslím, že ho viděl asi stokrát a pořád je tím nadšený," uvedla Kerry pro New York Post.

david bloch 3

Máme tě rádi

romě sportovců a známých osobností se Davidovi ozvala také řada rodičů autistických dětí. „Můj syn je také autistický. Je mu třicet a pracuje na částečný úvazek na místní základně námořnictva, kde sestavuje čočky do brýlí. Dlouhou dobu byl také téměř neverbální. Ale za posledních deset let udělal obrovský pokrok. Také se bojí, zda najde přátele. Milujeme tě, Davide,“ tweetovala uživatelka Marry. „To je skvělé! Váš syn mi dává naději. Můj osmiletý synovec je také neverbální a každý den se velmi snaží. Milujeme ho a modlíme se, aby našel svůj hlas. David je pro nás velkou inspirací!“ napsala další uživatelka.

david bloch 4

Radost

Od chvíle, kdy se příspěvek začal šířit, nepřestává David zářit štěstím. „Běhal kolem domu a usmíval se. Snažili jsme se přečíst každou zprávu. Byli jsme vzhůru do pěti do rána,“ popsala jeho reakci matka a dodala, že se nyní snaží na každou zprávu odpovědět. „Myslím, že chápe, jaké to je, být přehlížený. Takže nechce nikoho vynechat," uzavřela.

david bloch 6

Foto: Kerry Bloch