HFTalk: Petr Bouška

Obrázek: bouska

Cítíte se vyrovnaní a máte duševní balanc? Nebo naopak prožíváte těžké období, eventuálně se s psychikou perete rovnou celý život? A když se necítíte dobře, řeknete si o pomoc, nebo terapii neuznáváte?

Duševní zdraví a rovnováhu si přeje každý z nás bez výjimky. Přesto se často nedokážeme na duševní zdraví zaměřit tolik, jako na to fyzické. Jednou z největších překážek naší schopnosti říci si o pomoc, je společenská stigmatizace lidí s duševním onemocněním, i lidí s jednorázovým psychickým problémem či výkyvem. Mýty typu "psychické problémy mají jen slaboši", "deprese je vlastně lenost" nebo "terapie je jen pro blázny" jsou v Česku stále silně přítomné. 

V Hatefree Talku tentokrát vystoupí Petr Bouška, který na rádiu Wave provází pořadem Balanc a je psychoterapeutem ve výcviku. Společně s odborníky i lidmi, jež zrovna nějaký problém prožívají, řeší rozvoj duše i těla, životní styl, mezilidské vztahy, duševní hygienu a pracovní návyky. Snaží se nalézat odpovědi na aktuální otázky dnešní náročné doby, která v nás často vyvolává nadměrný stres, pocity úzkosti a depresivní stavy. „Celý svět je jen ve vaší hlavě, udělejte si ho příjemným," doporučují tvůrci magazínu. Rozhovor vede Jiří Pasz z týmu HateFree Culture.