HateFree Zóna - Xavian

Služby

Za Mlýnem 114
253 01 Hostivice

Místo pro poslech hudby jak náhranou tak i živě.

Místo pro poslech hudby jak náhranou tak i živě.

Roberto Barletta se narodil v Italském Turíně rodičům s kořeny v jižni Itálii tedy na místě, kde stála takzvaná "Magna Grecia": zde žili mimo jiné Archimédes, Empedokles, Pythagoras, Parmenides a Gesualdo da Venosa.

Vyrůstal však u staré babičky v rodině hudebníků. Již od prvních roků byl jeho život doprovázen zvukem houslí, kytary, a zpěvu. Dětství na něm zanechalo hluboký vliv. Již v roce 1984 ho jeho zájem o hudbu a techniku přivedl k "hraní" si s reproduktory a reprodukcí hudby v domácím prostředí.

V roce 1989 Roberto Barletta ohromil školní porotu svým projektem velkého zesilovače ve třídě A. Cesta začala. To byl první velký úspěch, který ho ujistil o správnosti jeho profesního záměru. Tentýž rok začal pracovat pro Italskou firmu, která se zabývala vývojem a prodejem reproduktorových soustav a zesilovačů.

Tato zkušenost trvala pět let a v roce 1994 se Roberto Barletta rozhodl odstěhovat do Prahy. Po dvouletém nesnadném období "aklimatizace", se rozhodl vybudovat svoji firmu, kterou nazval dle řecké mytologie "Xavian": zasvěcené místo můzám na Krétě, místo kde se můzy setkávaly, aby našly inspiraci. První sídlo Xavianu se nacházelo v suterénních prostorech na Pražských Vinohradech. Následovalo druhé sídlo v Kladně a od roku 2013 firma sídlí v bývalém starém mlýně v Hostivici u Prahy.

Již je tomu skoro 20 let od doby, kdy Roberto Barletta osobně pájel každou reprosoustavu, osobně navrhoval vnitřní výhybky, osobně dohlížel na kompletaci každého kusu. Xavian se mezitím zvětšil, rozšířil počet modelů, stal se dostupným v několika zemích na světě a přibyl počet celosvětových prémií a uznání. Stále dnes Roberto Barletta dohlíží na kompletaci, provedení a celkovou kvalitu.

V roce 2011 se do týmu Xavianu přidal David Hyka, jeden z nejzkušenějších a nejtalentovanějších vývojářů audio techniky na světě.
V roce 2015 nastal správný moment pro uzavření kruhu: návrat ke kulturním kořenům a původu. Zrodila se řada Epica, jejíž prvním zástupcem je model Orfeo, který svou kvalitou a zpracovánim zaujal celý svět. Mytologický řecký Orfeus, který dokázal zvukem své lyry omámit lid a přírodu, je patronem zatím nejvyššího výtvoru, který kdy Xavian stvořil.

Radost, se kterou děláme naší práci, bychom rádi sdíleli s Vámi.