HateFree Zóna - Velvyslanectví Kanady

Velvyslanectví

Ve struhách 1076/27
160 00 Praha 6

Velvyslanectví Kanady v České republice se nachází v Praze 6 - Bubenči. Naším úkolem je podporovat a dále rozvíjet pevné vztahy mezi Kanadou a Českou republikou.

Velvyslanectví Kanady v České republice se nachází v Praze 6 - Bubenči. Naším úkolem je podporovat a dále rozvíjet pevné vztahy mezi Kanadou a Českou republikou.

Kanadská vláda se zavazuje k boji proti diskriminaci, rasismu a xenofobii. Snažíme se vytvořit zemi, kde jsou chráněna práva a svobody každého jedince a kde je slyšet hlas všech. Role občanské společnosti je klíčová v prosazování těchto hodnot i lidských práv a Velvyslanectví Kanady s potěšením spolupracuje se silnými partnery a iniciativami v České republice.

Kanadská společnost je sama o sobě mozaikou rozličných kulturních, náboženských i etnických komunit a v roce 1971 se Kanada stala první zemí světa, která přijala oficiální multikulturní politiku. Historie prokázala, že otevřenost podporuje respekt k různorodosti. Kanada například v letech 1948 a 1968 přijala československé politické uprchlíky. Dnes v Kanadě žije přes 100 tisíc občanů českého původu, kteří kanadské společnosti významně přispěli ekonomicky i sociálně.

Kanada vnímá rozmanitost jako zdroj síly. Zkušenosti dokazují, že osvojení etnické, rasové, genderové i náboženské různorodosti prospívá společnosti i ekonomice. Proto musíme spolupracovat jako globální společenství na vybudování světa, v němž se budou cítit bezpečně všichni lidé bez ohledu na svou víru, na to, kde žijí a kde se narodili. Cíle jsme však ještě nedosáhli a ještě nás k němu čeká dlouhá cesta.

Velvyslanectví Kanady v Praze vítá iniciativu HateFree a s hrdostí se stává zónou HateFree, protože usilujeme o prosazování hodnot otevřenosti a tolerance ve všech aspektech naší práce.