HateFree Zóna - TAMTi

Divadlo

Srbská 49
612 00 Brno

Jsme improvizační skupina TAMTi z Brna. Improvizujeme spolu a pro lidi s láskou bez ohledu na to odkud my nebo naši diváci pocházejí nebo co mají za sebou (nebo před sebou).

Jsme improvizační skupina TAMTi z Brna. Improvizujeme spolu a pro lidi s láskou bez ohledu na to odkud my nebo naši diváci pocházejí nebo co mají za sebou (nebo před sebou).

Budeš se také cítit inspirován(a) a uchvácen(a), protože uvidíš partu nebojácných, kreativních a spolupracujících improherců, jak na divadelním pódiu se vší vervou tvoří jedinečné a neopakovatelné improvizované situace a příběhy. Pohodlně se usaď a nech se bláznivé rozchlámat. Mile rozesmát. Ale i něžně dojmout. Cokoliv - protože přesně tím impro může být.

Divadelní improvizace (krátce impro) je forma divadelního vystoupení, kterého obsah vzniká většinou za pomoci diváckých impulzů přímo na pódiu bez jakéhokoliv předem napsaného scénáře. Impro může vypadat různě - už jen díky tomu, že nic není připravené a improvizace vždy vychází z aktuálního rozpoložení improvizátorů i diváků, z okolní atmosféry a prostředí.

V Česku se setkáte s několika formami, ve kterých se impro dělá. Obecně se dají rozdělit na krátké a dlouhé. Krátké formy jsou obvykle komediálnější (často až absurdně komické) a rychlejší, zatímco dlouhé formy jsou pomalejší a mnohem víc se podobají klasické divadelní činohře.

Improvizace, jak ji děláme my, se odráží od několika principů, které nám pomáhají povznést se nad prachsprosté šaškování. Například; vyhýbáme se prvoplánovému humoru a nesmyslným gagům, které rozvíjení dobrého příběhu spíš škodí. Nenosíme stupidní kostýmy a předem si opravdu nic nepřipravujeme - za tím, co na pódiu tvoříme, jsou pouze hodiny tréninku improvizačních a hereckých dovedností, intenzivní workshopy a pravidelná konzumace piva (a jiných inspirativních substancí).