HateFree Zóna - Srdcerváči

Nezisková organizace

Sokolovská 103/75
186 00 Praha 8

Rveme se za dobrou věc, jsme Srdcerváči. Pomáháme zdravotně postiženým k dobré práci nebo úspěšnému byznysu.

Rveme se za dobrou věc, jsme Srdcerváči. Pomáháme zdravotně postiženým k dobré práci nebo úspěšnému byznysu.

Srdcerváči jsou od roku 2013 výrazným fundraisingovým a osvětovým projektem Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP), který veřejnosti ukazuje, že zdravotně postižení chtějí a mohou pracovat a mnohdy stačí málo – dát šanci, pootevřít pomyslné dveře.

Každý rok v září představují Srdcerváči pětici odvážných, které spojuje jedno: jsou zdravotně postižení, ale přitom se nebojí s životem porvat a plní si své osobní i profesní sny. Například v roce 2015 to byla pětice žen, v roce 2016 lidé z takzvaných pomáhajících profesí. Lidé, kteří se kdysi rozhodli, že budou ostatním pomáhat (například vojáci, policisté, lékaři...), a pak jim do života vstoupila nemoc nebo úraz a je samotné čekal životní restart.

Srdcerváči jsou také fundraisingový projekt. Díky svému e-katalogu jedinečných zážitků a dárků, které získávají od firem i jednotlivců, po celý rok nabízejí drobným i větším dárcům možnost, jak přispět na podporu vzniku pracovních míst pro lidi s postižením, a přitom získat něco jedinečného, co se jinde koupit nedá.

Finanční prostředky, které díky e-katalogu zážitků a dárků Srdcerváči získají, jsou pak jednou ročně rozděleny v grantovém řízení organizacím, které zaměstnávají více jak padesát procent zdravotně postižených, nebo jednotlivcům, kteří se přes své onemocnění či úraz rozhodli vzít osud do svých rukou a stát se drobnými podnikateli.