HateFree Zóna - Putovní filmový festival COIFF

Festival

Mlýn Krkavec 94
391 81 Veselí nad Lužnicí

COIFF je filmový festival, kterým čtveřice mladých profesionálů pracujících v kultuře reagovala na koronavirovou krizi. Když se v roce 2020 masově rušily kulturní akce, v nesmírně krátkém čase a z vlastních zdrojů tito mladí lidé uspořádali první ročník filmového festivalu na chalupě pod Ještědem mimo ruch velkoměsta. Z ohlasů zjistili, že touto cestou má smysl pokračovat.

Název festivalu je česko-anglickou slovní hříčkou a znamená: Co kdyby?

Záměrem organizátorů je uspořádat festival každý rok v jiném kraji republiky. Vybírají si místa, která jsou odpočinkovou lokalitou mimo centra kulturního dění. Tím se snaží návštěvníky motivovat k objevování regionu. Navazují vždy spolupráci s regionálními firmami a poskytovateli služeb, aby jim dali prostor prezentovat své výrobky a služby vázané na kraj, v němž se daný ročník koná.

Festival se snaží divákům zprostředkovat kvalitní filmový zážitek prostřednictvím filmů, které neměli možnost zhlédnout v běžných kinech. Kultura má nesmírný vliv na psychické zdraví a také stav společnosti, její důležitost však byla od začátku druhé dekády 21. století opomíjena. Pořadatelé COIFF věří, že putovním festivalem zanechají v každém kraji pomyslnou kulturní stopu a pomůžou tak k restartu regionální kulturní činnosti.

Každý ročník má své téma, které se promítá do výběru filmů, doprovodného programu, vizuální identity ročníku a neposlední řadě také o znělky festivalu. Letošním tématem je Rodina. COIFF se koná od 18. do 21. srpna 2022 ve Veselí nad Lužnicí v Mlýně Krkavci, který má už několik desetiletí ve správě rodina Pechů.