HateFree Zóna - Provoz z. s.

Kulturní centrum

Kostelní 101/24
702 00 Ostrava

Provoz Hlubina je skupina dobrovolníků zaštítěná občanským sdružením Hlásím se k továrně. Před pěti lety se nechali inspirovat ze zahraničí a rozhodli se vytvořit v Ostravě novou kreativní čtvrť, kde by se potkávali tvůrci a umělci všeho druhu, vyměňovali si nabyté zkušenosti a pracovali společně. Díky dotacím Evropské unie se nakonec povedlo takovou čtvrť vybudovat v bývalém Dole Hlubina v Ostravě - Vítkovicích.

Jsme alternativní kulturní prostor s klubem v centru Ostravy na dohled řeky Ostravice a Sýkorova mostu. Pořádáme vlastní kulturní akce a poskytuje zázemí pro aktivity neziskových i jiných organizací či jednotlivců.

Organizujeme literární festival Inverze, audiovizuální festival Luft a filmový festival Vlny. Jsme domovskou půdou literární platformy Harakiri Czurakami, provozujeme hudební klub Brno, realizujeme autorská čtení a filmová promítání. Vydáváme knihy a tvoříme vlastní videoobsah.

Baví tě alternativní kultura? Chceš se stát součástí živého kolektivu nadšených lidí a podílet se na místním kulturním dění? Nebo chceš uspořádat svou vlastní akci, pro kterou nemůžeš najít vhodný prostor? Neboj se nám ozvat.