HateFree Zóna - mamacoffee Jiřího z Poděbrad

Kavárna

Náměstí Jiřího z Poděbrad 12
120 00 Praha 2

Jsme česká pražírna kávy a provozovatelé kaváren. Jsme HateFree Zone, protože naše kavárny mají být prostorem pro setkávání lidí různého původu, názorů i vyznání.

Jsme česká pražírna kávy a provozovatelé kaváren. Jsme HateFree Zone, protože naše kavárny mají být prostorem pro setkávání lidí různého původu, názorů i vyznání.

Myšlenka založení mamacoffee se urodila v roce 2007 během cest manželů Kolských po kávových plantážích v Etiopii. Prvotní kontakt s farmáři dal impuls k založení pražírny a nastavil směr dalšího vývoje jejího fungování. Na tuto cestu odkazuje i název "mama" podle Etiopie, místa odkud se káva rozšířila do celého světa.

Dnes dovážíme kávu nejen z Etiopie, ale i z dalších pěstitelských oblastí. Kávu pečlivě vybíráme, pražíme ve vlastní pražírně a nabízíme ji v našem e-shopu a v kavárnách. Dohlížíme na celý proces zpracování a dbáme na to, aby naše káva byla vždy čerstvě pražená a správně připravená.

Všechny kávy z naší nabídky nakupujeme za férových podmínek. Ať už jsou certifikovány Fairtrade nebo byly nakoupeny přímo od konkrétního farmáře. Snažíme se trvale nespoléhat na certifikace, ale naopak navštěvovat pěstitelské země, prohlubovat spolupráci s farmáři a postupně se zapojovat do co nejvíce procesů pěstování a zpracovaní kávy právě v pěstitelských zemích. Vidíme smysl v nákupu káv, které si vybíráme na základě degustací a osobních zkušeností s konkrétními farmáři a zpracovateli.

Mamacoffee úzce spolupracuje s chráněnou dílnou Fair balírna s. r. o., která balí všechny naše produkty. Dlouhodobě také podporujeme řadu neziskových organizací, jako například Člověk v tísni, Sue Ryder, NFOH, Cesta domů a další. Svou činností se snažíme zlepšovat povědomí společnosti o kávě. Sledujeme aktuální trendy v kávovém světě a věnujeme se vzdělávání našeho personálu a veřejnosti. V roce 2012 jsme iniciovali vznik Prague Coffee Festivalu, kterého se každoročně účastníme.