HateFree Zóna - Kreativní zóna DEPO2015

Kulturní centrum

Presslova 14
301 00 Plzeň

DEPO2015 je živým prostorem, kde se propojuje kultura s byznysem a kreativními průmysly a kde podporu naleznou tvořiví lidé s nápady a touhou je realizovat.

DEPO2015 je živým prostorem, kde se propojuje kultura s byznysem a kreativními průmysly a kde podporu naleznou tvořiví lidé s nápady a touhou je realizovat. Kreativní zóna vznikla v rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015, kdy byla hlavním dějištěm programu. Naším cílem je i nadále produkovat kvalitní kulturní akce, poskytovat zázemí tvůrčím projektům a propojovat kulturu s podnikáním.

V areálu s industriální historií najdete zajímavé výstavy, hudební a taneční či divadelní vystoupení, kavárnu a komunitní zahradu. K výstavám pořádáme tvůrčí workshopy a nabízíme lektorské programy pro školy. Areál také nabízí sdílený pracovní prostor, otevřenou řemeslnou dílnu nebo možnost pronájmu ateliéru či kanceláře.

DEPO2015 je sídlem rezidenčního programu OPEN A.i.R., díky kterému čeští tvůrci vyjíždí do zahraničí a umělci z jiných zemí cestují do Plzně. Právě zde tvoří a představují svá díla veřejnosti.

Najdete zde také otevřené dílny moderních technologií – 3D tisk, laserové řezání, šicí dílnu apod. Makerspace funguje 6 dní v týdnu jako dílna pro kutily amatéry i profesionály s možností dlouhodobého členství i jednorázových návštěv.
Nabízíme vzdělávací program pro začínající podnikatele a koučinkové programy.