HateFree Zóna - Klub Atlantik

Kulturní centrum

Československých legií 7
702 00 Ostrava

Malý klub v centru Ostravy, kde se konají výstavy, koncerty, divadelní představení a mnoho dalších kulturních akcí, spojený s oblíbenou kavárnou.

Historie klubu Atlantik sahá do druhé poloviny šedesátých let, kdy zde působila řada nezávislých divadel a kapel. Dnes je klub Atlantik oblíbených kulturním centrem, kde se každý měsíc koná spousta různých akcí. Divadelní představení, výstavy, filmy, přednášky, literární a autorské večery, festivaly i řada akcí pod šírým nebem - to je stručný výčet aktivit klubu, který je nedílnou součásti ostravské kulturní historie i současnosti.

Nejen Ostravané znají Atlantik jako přívětivý prostor, kam se chodí na výbornou kávu i za kulturou. Jen namátkou: Jeden svět, Der Kulturpunkt, Pro Tibet, Talk show Akvárium, Stesk kavárenského povaleče, Divadlo Improvizace, Divadlo z Panelaku, Divadlo Aureko, Zažít Ostravu jinak, Dny frankofonie, Muzejní noc, Queer akce, Stolik polski... to je stručný výčet stálic na programu klubu, který má náruč otevřenou pro všechny.