HateFree Zóna - Kino Art Brno

Kino Art je poslední z brněnských městských kin. Jeho historie začala 24. března 1919, kdy bylo otevřeno jako součást učňovského domova pod názvem „Jugendkino – Kino pro mládež" a určeno pouze školákům různého věku i národnosti.

Postupně se měnilo jeho zaměření i název (Kino, Kino na Cihlářské, Studio, Kino náročného diváka), až si vybudovalo pozici artového kina, což napovídá i název, který nese již od roku 1968. Stejně tak kino prošlo množstvím stavebních úprav a uzavírek. V 70. a 80. letech to dokonce vypadalo, že zaniklo úplně. Roku 1991 bylo nicméně znovu otevřeno a postupně docházelo i k dalším inovacím, včetně digitalizace v roce 2011. V současnosti je moderním kinem se dvěma sály, multifunkčním sklepním prostorem Černá díra, kavárnou a galerií.

Zaměřujeme se jak na artovější snímky, tak premiérové filmy a klasiky. Snažíme se, aby se u nás každý divák cítil dobře a bezpečně. Pořádáme také různorodé filmové cykly, jako je Queer Night, který probíhá ve spolupráci s distribuční společností Queer KinoMIMIkiNO, které hraje dospělé filmy pro rodiče s malými dětmi, Art dětem nebo pravidelné zlevněné odpolední projekce Kino Siesta. Zaměřujeme se na diváka každé věkové kategorie a hrajeme snímky v originálním znění (nejen) pro expaty.