HateFree Zóna - Kabinet múz

Divadlo

Sukova 4
602 00 Brno

Nabízíme veřejnosti pestrý program klasických i experimentálních formátů - koncerty, eventy, divadelní představení, výstavy, audiovizuální mezižánrové produkce, bankety i rauty. Charakter Kabinetu múz tvoří intenzivně také zahraniční návštěvníci a studenti, kterých je v Brně tradičně velké množství. Multikulturnost místa tak není naplněna jen pestrou paletou uměleckých žánrů, ale také schopností spojovat a bavit veřejnost z nejrůznějších částí světa. V posledních třech letech zde vystoupili umělci více jak 40 národností.

Kabinet múz je multikulturní prostor se sálem, prosvětlenou kavárnou, třemi bary, kuchyní a zázemím pro umělce. Kultura místo naplňovala od roku 1991, kdy se tu na dvanáct let usadilo HaDivadlo. V divadelních aktivitách pokračovalo také Divadlo v 7 a půl, Divadelní fakulta JAMU a momentálně zde působí hostující angažované Divadlo Feste. Ostatní kulturní programové plnění zajišťuje dramaturg a producent Tomáš Kelar a občanské sdružení Kabinet múz.

Podporujeme iniciativu HateFree Culture a do budoucna plánujeme v našem prostoru posilovat angažovanost v sociálních oblastech a pronikat mezi společnost do veřejného prostoru.