HateFree Zóna - Jedna bedna

Obchod

Žitná 610/23
110 00 Praha 1

Jsme nezisková organizace BONA, o.p.s., která poskytuje odbornou pomoc a podporu lidem se zkušeností s duševním onemocněním. Pod značkou JEDNA BEDNA provozujeme obchod a dvě chráněné dílny. Pracovní uplatnění tu na chráněných místech najdou lidé, kteří to mají na běžném pracovním trhu těžší.

Název odkazuje k interiéru, který je celý vytvořený s minimálním rozpočtem ze stavebních fošen a recyklovaných dřevěných bedýnek. Nese ale také jedno velké poselství, a to je, že všichni máme jednu „bednu" – hlavu, o kterou je potřeba pečovat (nejen zvenku) a věnovat tomu, co se děje uvnitř, náležitou pozornost.

V obchodě, který se nachází v Žitné ulici na Praze 1, nabízíme výrobky, které jsou vyrobené v chráněných dílnách po celé České republice. Pečlivě je vybíráme, dbáme na kvalitu a pěkné provedení, komunikujeme přímo s výrobci. Pokud si od nás něco odnášíte, není to jen krásná věc, ale také dobrý pocit. 

Rádi se zapojujeme do různých komunitních aktivit, jako je například „Do práce na kole“, „Zažít město jinak“ a v minulosti také „Promítej i ty“. Chystáme různá setkání, bazárky, SWAP a nebráníme se novým příležitostem.

Rádi u nás přivítáme kohokoliv, kdo přichází v dobrém úmyslu.