HateFree Zóna - Integrační centrum Praha

Integrační centrum Praha (ICP) je nezisková organizace, která usiluje o to, aby Praha byla metropolí všech – domovem pro všechny, kdo se tu rozhodli žít bez ohledu na jejich zemi původu, a místem, kde se jednotliví obyvatelé vzájemně respektují, podporují a spolupracují.

ICP bylo založeno Magistrátem hl. m. Prahy v březnu 2012 a stalo se tak jedenáctým ze 14 existujících integračních center České republiky. Působíme na území hlavního města Prahy, kde poskytujeme služby cizincům, kteří legálně a dlouhodobě žijí na území ČR.

A jaké aktivity realizujeme? Mezi naše hlavní služby patří odborné právní a sociální poradenství, kurzy českého jazyka, tlumočení ve veřejných institucích a vzdělávací semináře. Vnímáme integraci jako oboustranný proces, a proto některými svými aktivitami cílíme také na českou majoritu. Jsou jimi například kulturní akce, jazykové kluby či regionální poradní platforma pro odbornou veřejnost.

Všechny naše služby jsou bezplatné. Většina našich aktivit se realizuje v rámci projektu Integrační centrum Praha VIII, reg.č. AMIF/28/03, který je financován Evropskou unií v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a rozpočtem Ministerstva vnitra České republiky. Na některé náklady nám přispívá také Magistrát hlavního města Prahy.

Kde nás můžete najít? Naši centrální pobočku najdete na Praze 1, na adrese Žitná 51. Kromě toho máme ještě dvě pobočky, a to v Praze 13 – Lužiny a v Praze 14 – Černý Most. Pestrost společnosti nám není cizí, proto máme tým pracovníků složený ze zástupců z mnoha národností. Domluvíte se u nás anglicky, rusky, ukrajinsky, vietnamsky, čínsky a arabsky. Kontakty a více informací najdete na našem webu.

Jsme také aktivní na sociálních sítích Facebook, Instagram, Vkontakte a Wechat. Všude nás najdete jako @icpraha. Budeme moc rádi, když nám dáte follow a budete sledovat naše aktivity prostřednictvím těchto kanálů.