HateFree Zóna - H2O bytové divadlo

Divadlo

Košická 21
100 00 Praha 10

H2O je magická značka pro sklepní umělecký prostor na pražském Žižkově, kousek pod Ohradou, co by kamenem dohodil od paláce Akropolis a kina Aero. V samém srdci tepající umělecké čtvrti.

Bytové divadlo H2O v Košické ulici ve Vršovicích se stalo pro dramaturgii umělecké skupiny OLDstars novým impulzem. Vzniklo v roce 2018, do té byl domovskou scénou skupiny sklepní divadelní prostor H2O na Žižkově, který využívala od roku 2013. Během jejího působení se v místě odehrálo na sedm desítek premiér. Probíhala zde také scénická čtení, happeningy, kabarety a pravidelně se soubor zapojoval do festivalu Žižkovská noc či Noc divadel.

Bytová scéna umožnila, aby komorní inscenace, které tvoří stěžejní složku repertoáru skupiny, vznikaly přímo pro vršovický byt, který se stal nejen zázemím pro herce a diváky, ale zároveň scénografií. 

Vlajkovou lodí OLDstars jsou v posledních letech monodramata s vynikajícími herci, mezi které patří například VŠECHNY BÁJEČNÉ VĚCI s Danielem Krejčíkem, NATAŠIN SEN, krátké a svěží monodrama postihující osud dospívající Nataši z dětského domova, v němž exceluje Elizaveta Maximová, PO FREDRIKOVI s členem souboru činohry Národního divadla Matyášem Řezníčkem nebo MARGARITĚ... s oblíbenou Ljubou Krbovou. Stálicí repertoáru je i inscenace TO VŠECHNO ONA, komorní drama mladého běloruského autora o citovém životě dvou osamělých lidí a o patologii lásky v kontextu současného technického pokroku. V hereckém duelu se zde spolu utkávají právě Ljuba Krbová a herec a dabér Jan Battěk.

Umělecká skupina OLDstars se skládá z několika generačních souborů a má i své vlastní dětské herecké studio, kde si vychovává své mladé herce. V současné době má na repertoáru na třicet inscenací nejrůznějších žánrů. 

OLDstars z. s. jsou studentská umělecká skupina, kterou za téměř 18 let fungování prošlo přes 300 studentů, kteří se na platformě OLDstars rozvíjeli nejen v herectví, ale také ve scénografii, dramaturgii, režii či divadelní produkci. Na repertoáru se objevilo na 220 inscenací, proběhlo 14 ročníků divadelních festivalů a byly uskutečněny čtyři kočovné cesty po českých městech a památkách s inscenacemi.