HateFree Zóna - Bistro 8

Restaurace, bistro

Veverkova 8
170 00 Praha

Bistro 8 Vám nabízí každý den obměněný výběr poctivých domácích jídel, dezertů a nápojů v příjemném posezení v srdci Prahy 7.

Bistro 8 Vám nabízí každý den obměněný výběr poctivých domácích jídel, dezertů a nápojů v příjemném posezení v srdci Prahy 7.

Slovo BISTRO vzniklo v Paříži. Říká to Wikipedie a dodává, že původně to byly malé podniky, ve kterých se servírovala prostá jídla za rozumné ceny. Jedinečnost každého bistra spočívala v domácí kuchyni i rodinné atmosféře. Deklarovaná útulnost i pořádné jídlo vycházely z původní předlohy pro bistro. Tehdy se běžně pronajímaly pokoje i se stravou a kuchyně paní domácí, kvůli navýšení denního příjmu, bývala otevřena i veřejnosti. Tahle legenda se nám líbí mnohem víc než ta o ruských kozácích, kteří v době okupace Paříže na počátku 19. století volali na pařížské restauratéry „bystro", ve snaze je popohnat s další rundou vodky.

Naše kuchyně je domácí, opravdová. Své producenty jsme si pečlivě vybrali a teď už se s nimi známe osobně. Není to totiž přesně odměřené množství ingrediencí a dokonale provedený postup při přípravě, ale objevený příběh, který talíř polévky či buchtu promění v zážitek hodný zapamatování. Na jaře pomáháme sázet bylinky u Slaného, v Polabí jsme učili chodit slípky po žebříku spát a kousek za Prahou posloucháme vyprávění o farmářích pěstujících magické ovoce jménem káva, zatímco nás obtáčí horká a hmatatelná vůně právě pražených kávových zrn. A ze společných zážitků, nadšení i vášně vyplynul příběh, který vyprávíme zase my. Přijďte si poslechnout.