HateFree Zóna - Alaadinova farma

Obchod

Bořetice 292
691 08 Bořetice

Alaadinova farma se nachází na jižní Moravě v malebných Bořeticích hned vedle Republiky Kraví Hora. Je první Farm-to-table koncept v České republice. Vyrábí produkty a vaří lahodná jídla převážně ze surovin, které ekologicky vypěstuje. Zaměřuje se na orientální a českou kuchyni.

Nákupem produktů Alaadinovy farmy zákazníci přispívají na fungování charitativní části projektu:

MyCookAround www.mycookaround.app, která slouží pro prodej a nákup českých regionálních produktů, domácích jídel a farmářských výrobků od lidí v okolí.

SwapAround www.swaparound.app, která slouží pro směnný obchod věcí a služeb.

Alaadinova farma vyvinula IBO koncept, který funguje na principu: 

Pěstuj a vař <-> Nakupuj a prodávej <-> Vyměňuj a daruj

Farmu provozují:

Alaadin Ibo, je původem ze Sýrie a svůj život strávil v Dubaji, na Maltě a ve Švédsku. To ho přijalo jako politického uprchlíka a udělilo mu občanství, protože na Blízkém východě bojoval proti radikálnímu islámu a diktátorským režimům a byl z politických důvodů vězněn. Když poznal Bořetice a Jihomoravský kraj, přemluvil svoji partnerku Lenku, aby se vrátila žít do svého rodného kraje. Alaadin dodal receptury pro produkty, které farma vyrábí, např. známé Alaadinovy nakládačky. 

Lenka Kugler, procestovala celý svět, žila s Alaadinem v Dubaji, v Sýrii, ve Švédsku, na Maltě a jednoho dne mu ukázala, kde vyrostla. Tam se zrodila Alaadinova farma.