Přihlásit se + Přidej se!
Přihlašte se
You need to sign in to those awesome features
ANEBO
Remember me
Power by Joomla Templates - BowThemes

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Jméno (*)
Uživatelské jméno (*)
Heslo (*)
Potvrzení hesla (*)
Email (*)
Potvrzení e-mailu (*)

Lidé, kteří za projektem stojí

Lukáš Houdek - Koordinátor projektu

Lukáš Houdek pseudošéf (koordinátor projektu)

Narodil jsem se v říjnu roku 1984 do dělnické rodiny v pohraničním Stříbře. Vystudoval jsem romistiku na FFUK v Praze. Několik let jsem šéfredaktoroval časopis Romano voďori, dnes vedu nakladatelství romské literatury KHER. Aktivně se věnuji fotografii, jejímž prostřednictvím reflektuji témata identity, násilí a nenávisti nebo bezpráví. Součástí HateFree Culture jsem proto, že se mě téma násilí z nenávisti dotýká osobně (o tom více zde).

Potřebujete vyjádření do médií nebo máte zájem o spolupráci většího rozsahu?

Kontaktujte Lukáše: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Marie Škardová

Marie Škardová

Narodila jsem se na podzim roku 1985 ve Vysokém Mýtě. Vystudovala jsem obor Informační zdroje a knihovnictví na KISKu v Brně. V rámci oboru jsem se nejvíce zajímala o online komunikaci a informační bezpečí. V online světě se s nenávistí, rasismem a xenofobií setkávám každý den. Myslím, že jednou z hlavních příčin nenávisti je nízká informovanost. Snažím se proto svou prací tato témata zviditelnit a zvyšovat úroveň informovanosti. Dříve jsem na nenávistné projevy reagovala trollingem, zjistila jsem však, že pokud lidem, kteří se takto projevují, dám čas a možnost diskuze, dá se s těmito projevy lépe pracovat. HateFree Culture mi k tomu dává nové možnosti a příležitosti, proto jsem součástí i já.

Máte zájem o spolupráci v oblasti kyberšikany a online bezpečnosti?

Obraťte se na Marii: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Adam Podhola - zónař

Adam Podhola podržtaška (HateFree Zones)

Narodil jsem se v roce 1987 na východním Slovensku, nikdy jsem tam však prakticky nežil. Vystudoval jsem Institut mezinárodních studií na FSV UK v Praze. Během studia jsem rychle zjistil, že svět není tak růžový, jak na první pohled vypadá. Postupně jsem se učil praskat své bubliny. Jednu třeba přímo v Praze, kde jsem organizoval studijní cesty pro mladé leadery z Blízkého východu a Severní Afriky. Brzy jsem pochopil, že mladé holky v šátku, byť mají titul MBA a pomáhají budovat občanskou společnost v zemích, kde to mají často velmi těžké, u nás prostě vítány nejsou. A to mě vážně štve. K HateFree Culture jsem se přidal právě proto, abych to mohl změnit.

Jste prostor nebo festival, který chce obléct značky HateFree Zone nebo HateFree Fest?

Obraťte se na Adama: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Leitnerová.jpg

Jana Leitnerová podržtaška (sociální média)


Narodila jsem se v červnu 1987 na malé vesnici na pomezí Vysočiny a Jihomoravského kraje. Vystudovala jsem dvouobor Český jazyk a literatura a Pedagogika na FF MU v Brně. Během studia jsem se začala zapojovat do projektů a organizací, které měly za cíl překonávat stereotypy a předsudky. V současnosti se věnuji online marketingu a komunikaci na sociálních sítích. Pomáhám firmám, neziskovým organizacím i jednotlivcům s jejich prezentací na sociálních sítích, školím a přednáším o online komunikaci, bezpečnosti na sociálních sítích a o krizové komunikaci. Jsem součástí HateFree Culture, protože vím, že předsudky se dají překonávat. Sama jsem toho zářným příkladem. Myslím, že je třeba tato témata otevírat věcně, konstruktivně a někdy také s nadhledem. A přesně tak to dělá i HFC.
Máte zájem o spolupráci v rámci sociálních sítí nebo potřebujete poradit v oblasti online komunikace?
Obraťte se na Janu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Gamal.jpg

Kateřina Gamal Richterová (externí spolupracovnice)

Narodila jsem se roku 1987 do ateistické rodiny v severočeském Rumburku. Po osmiletém gymnáziu jsem začala studovat Blízkovýchodní studia na Západočeské univerzitě v Plzni. Ve druhém ročníku jsem po několika letech zjišťování informací a čtení knih dobrovolně přijala islám. Již jako muslimka jsem absolvovala téměř roční stipendijní pobyt v Kuvajtu, kde jsem studovala arabštinu. Spolupracovala jsem s projektem muslimove.cz a psala pro multikulturní magazín Shekel. Velmi často se jako zahalená muslimka setkávám s urážkami a hloupými komentáři. Nechci, aby podobné zkušenosti zažívali také ostatní, proto spolupracuji s HateFree Culture.

 

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.