Přihlásit se + Přidej se!
Přihlašte se
You need to sign in to those awesome features
ANEBO
Remember me
Power by Joomla Templates - BowThemes

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Jméno (*)
Uživatelské jméno (*)
Heslo (*)
Potvrzení hesla (*)
Email (*)
Potvrzení e-mailu (*)

Lidé, kteří za projektem stojí

Lukáš Houdek - Koordinátor projektu

Lukáš Houdek koordinátor projektu

Narodil jsem se v říjnu roku 1984 do dělnické rodiny v pohraničním Stříbře. Vystudoval jsem romistiku na FFUK v Praze. Několik let jsem šéfredaktoroval časopis Romano voďori, vedl nakladatelství romské literatury KHER. Aktivně se věnuji fotografii, jejímž prostřednictvím reflektuji témata identity, násilí a nenávisti nebo bezpráví. Součástí HateFree Culture jsem proto, že se mě téma násilí z nenávisti dotýká osobně (o tom více zde). V HFC působím od samotného začátku.

Potřebujete vyjádření do médií nebo máte zájem o spolupráci většího rozsahu?

Kontaktujte Lukáše: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Marie Škardová

Marie Škardová sociální sítě, hoaxy

Narodila jsem se na podzim roku 1985 ve Vysokém Mýtě. Vystudovala jsem obor Informační zdroje a knihovnictví na KISKu v Brně. V rámci oboru jsem se nejvíce zajímala o online komunikaci a informační bezpečí. V online světě se s nenávistí, rasismem a xenofobií setkávám každý den. Myslím, že jednou z hlavních příčin nenávisti je nízká informovanost. Snažím se proto svou prací tato témata zviditelnit a zvyšovat úroveň informovanosti. Dříve jsem na nenávistné projevy reagovala trollingem, zjistila jsem však, že pokud lidem, kteří se takto projevují, dám čas a možnost diskuze, dá se s těmito projevy lépe pracovat. HateFree Culture mi k tomu dává nové možnosti a příležitosti, proto jsem součástí i já.

Máte zájem o spolupráci v oblasti kyberšikany, vyvracení hoaxů a online bezpečnosti?

Obraťte se na Marii: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Gamal.jpg

Kateřina Gamal Richterová sociální sítě, HFZone a HFFest

Narodila jsem se roku 1987 do ateistické rodiny v severočeském Rumburku. Po osmiletém gymnáziu jsem začala studovat Blízkovýchodní studia na Západočeské univerzitě v Plzni. Ve druhém ročníku jsem po několika letech zjišťování informací a čtení knih dobrovolně přijala islám. Již jako muslimka jsem absolvovala téměř roční stipendijní pobyt v Kuvajtu, kde jsem studovala arabštinu. Spolupracovala jsem s projektem muslimove.cz a psala pro multikulturní magazín Shekel. Velmi často se jako zahalená muslimka setkávám s urážkami a hloupými komentáři. Nechci, aby podobné zkušenosti zažívali také ostatní, proto jsem součástí  HateFree Culture.

Máte zájem o zapojení do sítě HFZone nebo mezi HFFesty?

Obraťte se na Katku: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.