Tři ocásci

02 Varime

Druh zařízení: Kavárna

Ulice: Gorkého 37

PSČ a Město: 602 00 Brno

fotka1: fotka1

fotka2: fotka2

fotka3: fotka3

fotka4: fotka4

fotka5: fotka5

Druh zařízení: Kavárna

Ulice: Gorkého 37

PSČ a Město: 602 00 Brno

fotka1: fotka1

fotka2: fotka2

fotka3: fotka3

fotka4: fotka4

fotka5: fotka5

02 varime

Jsme krněnská žeprýpunková cukrárna & férová kavárna. Vaříme a pečeme pod střechou i v outdooru: staré české recepty i aktuální cukrářské a kulinářské trendy. #bio #fairtrade #local #vege

Kromě chutné osvěty pořádáme přednášky, diskuze, promítání, koncerty, autorská čtení, divadelní představení, happeningy a spolupracujeme s neziskovými organizacemi na řadě kampaní.

Zapojili jsme se do Týdne lidských práv, akcí na podporu Kliniky, vařili na Veganfestu, slavili Týden města, Den i Hodinu Země, bojovali za platovou rovnost, "deaktualizaci" územního plánu i možnost jet pohodlně a bezpečně Do práce na kole, i my promítáme filmy z Jednoho světa, okrašlujeme naší ulici, blokujeme neonacisty a #přijímáme.

Být HateFree zónou je pro nás samozřejmostí. Rovný přístup k lidem a respekt k jinakosti vidíme jako cestu jak důstojně žít v silně propojeném světě. To je podle nás obzvlášt důležité v době, kdy se společnost výrazně polarizuje a fašizuje, je nutné se této cesty držet a je potřeba ji ukazovat i všem ostatním.

 

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.