Javánka and Co.

Javanka 3

Druh zařízení: Restaurace

Ulice: Máchova 22

PSČ a Město: 110 00 Praha

fotka1: fotka1

fotka2: fotka2

fotka3: fotka3

fotka4: fotka4

fotka5: fotka5

Druh zařízení: Restaurace

Ulice: Máchova 22

PSČ a Město: 110 00 Praha

fotka1: fotka1

fotka2: fotka2

fotka3: fotka3

fotka4: fotka4

fotka5: fotka5

javanka 3

Indonéská fusion restaurace a kavárna s neformálním prostředím a domáckou kuchyní podle receptů indonéské maminky jedné z jejích zakladatelek, Juanity Kansil.

„V Javánce pracují lidé všech možných národností. A často to není vůbec lehké, mnohdy se mezi sebou lidé horkotěžko domluví. Ale protože vědí, že musí spolupracovat, protože jedině tak bude ten podnik prosperovat a oni taky, tak se vždycky domluví a vyjdou si vstříc,“ popisuje princip fungování restaurace jedna z majitelek Juanita Kansil.

Vaříme většinou indonéské jídlo, ale vaříme to, co nám chutná – a není to vždy indonéské. Nabízíme vám tak to, co sami jíme. Maso a vajíčka z českých farem, kde se ke zvířatům chovají šetrně - vejce a hovězí z biofarem Kokoland Postupice a Trněný Újezd, krůtí z farmy Nový Dvůr. Zeleninu pokud možno také od českých producentů. Také vegetariánské, veganské a bezlepkové pokrmy, které se v Čechách dnes stávají módními. V Indonésii je to ale každodenní strava (vedle masité kuchyně). Základem je kokosové mléko, rýžová mouka, skleněné (sójové) nudle, tempeh, tofu a arašídy. Indonéské koření a suroviny, které se v Čechách nepěstují, nakupujeme v Andongu, což je vietnamská tržnice v Malešicích, starší než Sapa a více než po dvacet let stálý dodavatel rodiny jedné ze spolumajitelek. Vaříme bez použití glutamanu sodného, který považujeme za produkt životu nebezpečný a zcela se bez něj obejdeme tím, že mícháme vlastní směsi koření. Nepoužíváme kupované, hotové směsi. Nepoužíváme palmový olej, zato kokosový ano, na naše báječné raw dorty.

A proč se podnik stal HateFree Zone? „Je to logické. Protože jsme HateFree Zone. U nás může pracovat kdokoliv, jen když je poctivý a čistotný, umí aspoň trochu počítat a je slušný. A i když není, tak nemáme na něj žádné hejty, prostě se s ním slušně rozloučíme. A stejní lidé k nám i chodí jako zákazníci. Chodí k nám řemeslníci i manažeři,“ říká Kansil.

Přečtěte si také rozhovor s Juanitou Kansil.

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.