jádu - česko-německý online magazín

56ab3cc037c16 Jadu Logo A

Druh zařízení: Online magazín

Ulice: Masarykovo nábřeží 32

PSČ a Město: 110 00 Praha

fotka1: fotka1

Druh zařízení: Online magazín

Ulice: Masarykovo nábřeží 32

PSČ a Město: 110 00 Praha

fotka1: fotka1

56ab3cc037c16-jadu logo a

Popis zóny:jádu je česko-německý online magazín Goethe-Institutu Praha. jádu dává mladým žurnalistům, těm, co se jimi chtějí stát, a těm, kteří prostě jen rádi píšou, fotografují, natáčejí, příležitost zveřejnit to, co chtějí světu sdělit.

 

Mohou to být malé příběhy, které se možná stanou velkými, tak jako tomu bývá s velkými příběhy, které začaly jako malé. Příběhy všedního dne a takové, jaké člověk pravděpodobně zažije jen jednou. Příběhy (nejen) z Německa a Česka.

Zaměřujeme se na společenská, politická a kulturní témata, která mimo jiné představují osobnosti a iniciativy, kterým jiná média běžně nedávají žádnou pozornost, anebo jen malou.

Název jádu je třeba chápat programově a může znamenat mnohé – podle toho, jestli čtenáři umí německy, česky nebo oba jazyky. Já a Du (německy: ty). Já, Du! Já (j)du.

Ať už jde o zjištění nebo apel k dialogu: jazykové bariéry, které vzájemné přeshraniční porozumění většinou ztěžují, v magazínu jádu neexistují, protože my důsledně všechny příspěvky zveřejňujeme v obou jazycích.

jádu je jak nabídkou pro všechny, kdo se toho chtějí více dovědět o svých sousedech, tak pro ty, kteří své vlastní společenské klima chtějí nahlédnout neotřelým způsobem.

Jde nám o výměnu názorů, otevřený dialog a diskusi bez předsudků a bez paušalizací. Jsme přesvědčení, že nenávist a strach lidi ochromují, brání nás v tom spolu komunikovat otevřeně a zajímat se o nové věci. Proto je jádu-magazín hatefree zónou.

 

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.