Galerie Supice

10

Druh zařízení: Galerie

Ulice: Klokotská 119

PSČ a Město: Tábor 39001

fotka1: fotka1

fotka2: fotka2

fotka3: fotka3

fotka4: fotka4

fotka5: fotka5

Druh zařízení: Galerie

Ulice: Klokotská 119

PSČ a Město: Tábor 39001

fotka1: fotka1

fotka2: fotka2

fotka3: fotka3

fotka4: fotka4

fotka5: fotka5

2

V historickém centru města Husitů, v jedné z historických uliček, najdete malou galerii, jmenuje se Supice. Galerie Supice vznikla z vize, že umění otvírá mysl a dělá člověka lepším a proto by mu mělo být blízko jak jen to jde.

Už ze své podstaty je Galerie Supice Hate Free zónou. Předsudky u nás nemají místo. Věříme v přátelskost, inteligenci, humor a laskavost jako přirozené vlastnosti člověka. Nebráníme se tradičnímu pojetí krásy i jejímu hledání ve věcech dnešních a běžných, či starých a zapomenutých, zároveň máme rádi tvorbu bez konvencí. Cizí kultury, náboženství a země, jsou pro nás hlavně zdrojem inspirace a prostorem k objevování.

Pro členy HateFree Culture Supice nabízí slevu 10 % na Smůložery. Každý člen HateFree, který udělá zápis do naší knihy návštěv, dostane naší vtipnou samolepku. Stačí se prokázat HateFree Občankou.

Rezidenti Galerie Supice:

Tanaki - Andrea Tanaki Fejtková se zabývá pod značkou Ululé grafikou, malbou, grafickým designem a tvorbou šperku. Její obrazy a kresby zaujmou osobitým pojetím figurálních témat, svébytnou poetikou fantaskních světů, nadhledem a jemným humorem. Ze šperkařské tvorby vyčnívá její nejvýraznější série Smůložerů. Tanaki studovala malbu u akad. malíře Jaroslava Kláta.

Aleš Werner, akad. sochař - Studium VŠ uměleckoprůmyslové Praha, atelier keramiky a porcelánu, prof.Otto Eckert. Přes 50 keramických zakázek pro architekturu - interiery - exteriéry - veřejné i privátní objekty - fontány, keramické stěny, bazény, kachlová kamna, plastiky, zahradní vázy a další ... Od roku 1998 učitel, VŠUP Praha, ateliér keramiky a porcelánu, prof. Václav Šerák

Eva Malkovská - malířka, členka Volného sdružení umělců, používá techniku "Lingrusta", kombinovaná technika + olej. Motivy obrazů jsou většinou stará zákoutí měst, vesničky a zátiší.

Modrý květ – Lenka Blažková má pedagogické, ekonomické a umělecké vzdělání. Technice měkkého pájení se věnuje dlouhodobě. Její tvorba je charakteristická vlastním viděním světa, lze pozorovat přírodní motivy elegantně propojené s industriálním technickým stylem. Tvoří pod značkou Modrý květ unikátní technikou pájení, pracuje s drahými kameny, perlami a fosiliemi.

 

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.