FaceUp Technology

Faceup 1

Druh zařízení: Firma

Ulice: Purkyňova 649/127

PSČ a Město: 621 00 Brno

fotka1: fotka1

fotka2: fotka2

fotka3: fotka3

fotka4: fotka4

fotka5: fotka5

Druh zařízení: Firma

Ulice: Purkyňova 649/127

PSČ a Město: 621 00 Brno

fotka1: fotka1

fotka2: fotka2

fotka3: fotka3

fotka4: fotka4

fotka5: fotka5

faceup 1

Jsme technologický startup stojící za dvěma online projekty. Prvním je Nenech to být bojující proti šikaně na stovkách škol po celé ČR a druhým projekt FaceUp, který chce zajistit bezpečí na školách v USA.

Nenech to být vznikl jako jednoduchý projekt s jediným cílem - pomoci mlčící většině ve třídách promluvit a beze strachu upozornit na šikanu či jiné problémy v kolektivu. Děti tak mohou anonymně a bez žalování skrz internetovou stránku či mobilní aplikaci odeslat do své školy informaci o tom, že se nějaký jejich spolužák necítí úplně dobře.

FaceUp má poslání podobné, ale širší. Soustředíme se obecně na bezpečí a všechny stránky psychického zdraví amerických studentů. Školy nás často vnímají jako nástroj, kterým mohou předejít i jejich sebevraždám, které na místních středních bohužel nebývají ničím neobvyklým.

Na obou projektech je zajímavý věk autorů. Všichni jsou teprve studenti a CEO je osmnáctiletý Jan Sláma, vyhlášený Nejaktivnějším středoškolákem roku 2017. V týmu často řešíme globální problémy, chudobu, rovnoprávnost a mnoho dalších důležitých společenských otázek. Nechceme však o věcech jen mluvit. Snažíme se je měnit. HateFree nás k tomu neustále inspiruje! <3

Přečtěte si rozhovor s Janem Slámou.

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.