Café Mandala

557a0b3630503 Cf Aboutus

Druh zařízení: Kavárna

Ulice: Budovcovo nábřeží 63

PSČ a Město: Hlinsko 539 07

fotka1: fotka1

fotka2: fotka2

fotka3: fotka3

fotka4: fotka4

Druh zařízení: Kavárna

Ulice: Budovcovo nábřeží 63

PSČ a Město: Hlinsko 539 07

fotka1: fotka1

fotka2: fotka2

fotka3: fotka3

fotka4: fotka4

557a0b3630503-cf-aboutus

Café Mandala, to je kavárna ukrytá v malebné roubence v historickém centru Hlinska zvaném Betlém. Pochutnat si v ní můžete na výběrové kávě, čajích, domácích limonádách nebo na kvalitní lihovině. K tomu přikousnout nějaký dortík. Všechny dobroty si pečeme s láskou sami.

Ovšem nejen dobrým jídlem a pitím je člověk živ a tak věnujeme spoustu prostoru kultuře. Takové, kterou v Hlinsku jinak nepotkáte. Koncerty, přednášky, autorská čtení nebo promítání.

Kavárna je také hrdou základnou místního divadelního spolku GT Hlinsko, jež zakládala provozovatelka kavárny Lada Leszkowová. Divadlo začala tato učitelka angličtiny místního gymnázia dělat se studenty pro zpestření výuky angličtiny. S postupem času z této školní aktivity vznikl plnohodnotný divadelní soubor, který uspěl i na několika přehlídkách studentských divadel. GT Hlinsko si pro své hry od začátku vybírá témata jako je nesnášenlivost, předsudky nebo sociální problémy. Tedy náměty, které nejsou na malém městě příliš reflektovány.

Vyvrcholením snahy udělat z Hlinska alespoň na pár dní kosmopolitní město je pak mezinárodní multižánrový festival Artsy Fartsy, který čtvrtým rokem pořádají studenti gymnázia. V minulých letech díky němu měli lidé možnost poznat divadelní hry a kulturu mladých lidí ze Slovinska, Egypta, Maďarska, Bulharska nebo Portugalska. Festival má tedy stejný cíl jako iniciativa HATE FREE - bourat předsudky a spojovat.

 

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.